AnasayfaDemir Çelik Haberleri › Sıcak İş Takım Çelikleri

Sıcak İş Takım Çelikleri

Çelik otomotivden inşaata, tıptan havacılığa, tekstilden beyaz eşyaya kadar her sektörde yoğun olarak kullanılan bir metaldir. Çelik bir demir-karbon alaşımıdır. İçeriğindeki karbon miktarına göre çeliğin sertliği, esnekliği, sünekliği ve dayanımı da değişmektedir. Çelikler özelliklerine göre farklı iş alanlarında kullanılır. Talaşlı ve talaşsız imalatta takım çelikleri yaygın olarak kullanılır.  Takım çelikleri uygulama alanlarına, kullanıldıkları sıcaklık aralığına ve içerdiği elementlere göre dört grupta sınıflandırılır. Sıcak iş takım çelikleri, soğuk iş takım çelikleri, yüksek hız takım çelikleri ve plastik kalıp çelikleri olarak sınıflandırılır. Sıcak iş takım çelikleri 200 derece ve üzeri sıcaklıklardaki uygulamalarda kullanılmaktadır.

Sıcak iş çelikleri yüksek sertlik ve yüksek tokluk özelliklerine sahiptir. Darbelere karşı da yüksek dayanımı vardır. Bu özellikleriyle endüstriyel kullanıma çok uygundur. Kullanım ömrü ise malzeme kalitesine bağlıdır. Sıcak iş takım çelikleri yüksek tokluk ve meneviş direnci gerektiren metal enjeksiyon ve dövme kalıplarının yapımında, alüminyum extrüzyon kalıp ve takımların yapımında, metallerin basınçlı döküm kalıplarında, kalıp ve boru preslerinde, sıcak kesme ve çapak alma takımlarında kullanılmaktadır.

Ancak hangi işte hangi çelik çeşidinin kullanılması gerektiği uzmanlık işidir. Üretimde istenen verimin alınması için doğru malzeme seçimi çok önemlidir. Her çeşit çelik malzemenin toptan ve perakende satışlarını yapan Dizdar Metal firmamız müşterilerine doğru ürün seçimi konusunda da yardımcı olmaktadır. Uzman ve deneyimli personelimiz kullanım alanına uygun ürün seçimi konusunda sizlere teknik bilgi desteği sağlamaktadır. Firmamız sıcak iş takım çelikleri ve diğer çelik çeşitleri alanında ülkemizin en güçlü ve güvenilir tedarikçi firmalarından biridir. En kaliteli yerli ve ithal ürünleri stoklarında bulundurmakta ve istenen her çeşit ürünü hızlı bir şekilde müşterilerine sunmaktadır.

Dizdar Metal olarak kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla satarak müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. Kalite ve malzeme dengesi yanında zamanında teslimat konusunda da oldukça hassas davranıyoruz ve müşterilerimize ürün bekleme sıkıntısı yaşatmıyoruz. Ürün sevkiyatlarını kendi nakliye araçlarımızla yapıyoruz. Ayrıca ürünlerimiz kalite belgeli ve garantilidir. Tüm ürün çeşitlerimizi, ürünlerin teknik özelliklerini ve kullanım alanları hakkındaki detaylı bilgileri firmamızın web sitesinde görebilirsiniz.

Yazar : erkan

İlgili Konular:

  • Benzer yazı yok.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.262 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.