AnasayfaEğitim › Bulgaristan’da Eğitim

Bulgaristan’da Eğitim

Ülkemizin eğitim sistemi malum biliyorsunuz. Artık genç insanlar yurt dışında eğitim veren Üniversitelere gitmeye başladılar. Gelişen global dünyada artık hiç bir şey imkansız kalmıyor tabi ki. Mesela hiç düşündünüz mü daha önce Bulgaristan’da eğitim görsem diye? Düşünmeyen için bu makalemiz sizler için. Bende bir Bulgaristanlı olarak söyleyebilirim ki harika bir ülke son derece ucuz bir memleket. Üniversite okumak için ise ideal hatta ideallerin üstünde. En azından o kadar uzak değil. Günü birlikte gidip gelebilirsiniz bile.

2007 yılında Avrupa Birliğine üye olan Bulgaristan, Avrupa standartlarına ulaşan lisans ve yüksek lisans eğitimi ile yurtdışı eğitimde önemli bir yere sahip. Yaklaşık olarak 3 bini Türk olan 30 bin yabancı öğrenci eğitim gören Bulgaristan’da, her türlü bölümlerde mevcut durumda.

egitim

Şöyle de bir örnekleme yaparsak ; Bulgaristanda ki eğitim sistemi Ukrayna ile aynı niteliklere sahip. Eğitim dili Bulgarca veya İngilizceye tabi tutuluyor. Sadece dil eğitimi yapılan hazırlık sınıflarında okuması mecburidir. Hazırlık sınıfları akademik yıl olarak belirlenmiş. Birinci seviyeden dördüncü seviyeye 9 ay süren eğitimde Öğrenci, tüm dersleri almak zorunda olduğunu gibi programda öngörülen devamsızlık ders saatlerinin %10 üzerinde olursa, öğrencilik hakkını da kaybedebiliyor.

Kısacası Bulgaristan’da Eğitim gerçekten istediğiniz düzeyde. Gidip gören ve hala orada okuyan arkadaşlarımında olduğunu söylersem sizlerde bana hak vereceksiniz. Eğer sizlerde Bulgaristan’da Eğitimi merak ediyor iseniz ; http://www.karyainternational.com adresine girebilirsiniz ve daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.261 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.