AnasayfaEğitim › Eğitime Yatırım En İyi Yatırım

Eğitime Yatırım En İyi Yatırım

Hayatımızda kimya, son senelerde lise kimya müfredatına eklenen yeni bir konu. Ne kadar da doğru ama değil mi? Kimyanın mutfakta, banyoda, sokakta, bahçede her yerde sergilediği küçük mucizeleri görmemek mümkün değil. Gönül isterdi ki sadece buralarda kullanalım fakat kimya çocuklarımızın da hayatını okullarda süslüyor.

Periyodik tablolardaki elementler, çözünürlük problemleri, sabun yapımı, kimyasal tepkimeler… Hepsi çocuklarımızın kafasını kurcalayan çok büyük gözüken problemler. Dediğim gibi çok büyük gözüken problemler… Küçük bir yardımla bu problemlerin aslında kafaya takılacak kadar büyük olmadıklarını görebilirsiniz.  Genç Heisenberglerin yolunu dahi açmış olabilirsiniz.

“Bu dediğiniz de problem mi? Çocuğum çalışır yapar. “ nidalarını duyar gibiyim. Haklısınız, çalışınca elbet yapar. Fakat benim size sunduğum öğrenimin kolaylaşması, fire vermeden konu öğrenimi ve elbette ki zamandan tasarruf. Dershane, okul derken çocukların çalışmaya ek zaman ayırması çok zor oluyor. Ekstra efor sarf etmesi ise daha da zorlayıcı. Özel dersle bu eforu minimuma indirgeyebilirsiniz. Aileler mutlu, çocuklar mutlu…

Kimya sadece lisede başımızı ağrıtan bir ders de değil üstelik. Tıp, diş hekimliği, diyetisyenlik, kimya, eczacılık gibi bölümlerde de ders programlarında gözleri dolduran bir ders.  Organik kimyadan, biyokimyadan sıkıntılı birçok üniversite öğrencisi… Sağlam bir alt yapı istiyorsanız özel ders gayet makul bir yol olsa gerek.

kimyaozelders

Ne kadar erken başlanırsa o kadar yol alınır. Daha çok tekrar, daha çok yeni konu, daha çok pekiştirme hepsi mümkün.  Son bir aya atıp boşuna gereksiz telaşa sebebiyet vermeyin.  Sıfırdan başlayanlar içinse inanılmaz yol kat etmek mümkün.

Bir atomdan başlayan yolculuğumuzun uçsuz bucaksız denizinde bir kaptana ihtiyaç duymanız gayet olağan. Zor gözükse de imkânsız yoktur. Kimya da aslında kolaydır ve sevilesi bir alandır.

Yüksek hedefler için, başarı için iyi bir fen öğrencisi olmak gerekiyor. Kimyanın testlerde tama yakın yapılması da yüksek bir hedefin gerekliliğidir. Başarı, çalışma, azim ve kararlılıkla tama yakın bir sonuç elde edebiliriz.

Kolay öğrenim, konularda hızlı ilerleme, örneklerin çözümündeki başarı öğrencinin de özgüvenini arttıracaktır ve kendine olan inancı kaybolmayacaktır. Bu özel dersler öğrenciye ve aileye pozitif geri bildirim olarak dönecektir. Gerek deneme sonuçlarındaki bu artış, gerek sınav senesinde olan bir öğrencideki psikolojik rahatlama olarak.

Sınav senesindeki öğrencinin psikolojik rahatlaması inanılmaz bir getiridir. Sınav yaklaştıkça konuların bilinmemesi durumunda stres, yapamayacağım duygusu, ailenin beklentilerini karşılayamama ileriye yönelik travmaya ve depresyona neden olabilir. Bunların aşılması için öğrencinin kendine güvenmesi ve rahat bir sınav senesi geçirmesi gereklidir.  Bu da bilgiyle gelir. Eğitimin kaliteli olması, öğrencinin bu derslerle bilgi haznesini doldurması kendisine yaptığı bir yatırım olacaktır. Kimya Özel Ders almak istiyorsanız www.ozeldersmerkezim.org adresimize bekliyoruz.

Umarım tüm aileler ve değerli çocukları geriye baktığında pişmanlık duymazlar ve mutlulukla “Başardım.” diyebilirler.  Unutmayın eğitime yapılan yatırım, en iyi yatırımdır.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.263 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.