AnasayfaEğitim › KPSS A Grubu – Girilecek Sınavlar

KPSS A Grubu – Girilecek Sınavlar

Üniversiteler bizleri KPSS’ye hazırlamadığından ötürü yaşamımızın geri kalanını biçimlendiren bu sınav hakkında hemen hemen hiçbir şey bilmiyoruz. KPSS sınavı hayatımızın bir dönüm noktası aslında. Gençlerin, orta yaştakilerin birer umut kapısı. Her dönem yapılan bu sınav’da herkes umut aramakta. 

İLK OTURUM ZORUNLUDUR

İİBF, Mühendislik, İletişim, FEF vs. fakülteleri bitiren adaylar, memur olmak için KPSS ilk oturumuna girmek zorundadır. Zira KPSS ilk oturumuna girmeyen bir kimsenin zaten puanı hesaplanmamaktadır.

KPSS-A İÇİN GİRİLECEK SINAVLAR

KPSS A için girilmesi gereken sınavlar şunlardır:

Cumartesi sabah oturumundaki 120 sorudan oluşan Genel Kültür ve Genel Yetenek testleri çözülecektir.

Pazar sabahında maliye, iktisat, işletme, hukuk, muhasebe sorularından oluşan 150 soruluk test çözülecektir.

Pazar öğle sonrası ise Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Ekonometri, İstatistik, Çevre Ekonomisi soruları çözülmelidir.

Bu son oturumda her alandan 30 soru bulunmaktadır. Girilen oturumlarda 1 soru işaretlemek puanın hesaplanması için yeterli olmaktadır.

Örneğin KPSS A sınavına girecek Serhat, sınava girdiğinde uluslararası ilişkiler, istatistik, ekonometri vs. testlerinden en az 1 soruda 1’er şık işaretlemelidir.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.225 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.