AnasayfaEğitim › Tabletler ve İş İngilizcesi Eğitimlerindeki Buluşma Noktası – Onlineisingilizcesi.com

Tabletler ve İş İngilizcesi Eğitimlerindeki Buluşma Noktası – Onlineisingilizcesi.com

Akıllı telefonlar, internet vs derken son teknolojik oyuncaklarımızın adı çoktan konuldu; tabletler. Tabletler üzerinden wifi, 3g gibi seçeneklerle internete da bağlanabildiğimiz için sanal dünyanın bütün nimetlerinden artık faydalanabileceğiz demektir. Elimizde bir tablet ve internet varsa, iş ve ticaret yapmak, ingilizce öğrenmek, ingilizce konuşmak gibi kavramlar artık bizlere çok uzak olmasa gerek. Online olarak iş ingilizcesi kursu bulabilir ve eğitimler alabiliriz. Gerçi bu alanda araştırma yapacak pek de seçeneğimiz yok desek yeridir. Hali hazırda bu işi hakkıyla yapan bir internet sitesi mevcut. Zaten bu yazıda da o internet sitesinden biraz bahsedip, sizleri bilgilendireceğiz.

İş ingilizcesi kursları artık internet ortamına taşındı desek çok da abartmış olmayız. Üstelik tablet ve akıllı telefonlara kadar indirgenmiş durumda. Eskiden iş ingilizcesi sözlüğü için sahaflarda kağı kapı dolaşılan günlerden bu günlere gelmek çok sevindirici. Ancak teknolojinin de insanları tembelleştirebileceği ise bir gerçek. Bu noktada ingilizce eğitimleri online ortama taşındığı için alınan verim yüksek olabilecek gibi görünse de, katılım oranı hala istenilen seviyelere ulaşmış durumda değil. Standart kurslarda ise derslere devamlılık konusunda öteden beri bir sıkıntı olduğu hepimizin bildiği bir malum. İnterneti ve tabletleri iyi kullanırsak materyal anlamında kendimizi destekleyecek önemli kaynaklar ve ebooklar bulabiliriz. Bilgiye ulaşmanın bu denli kolay olduğu bir devirde, bu bilgiyi eğitim anlamında artımıza çevirmek bizim elimizde. Bu doğrultuda ise kaynakları yerinde ve verimli kullanarak, kendimizi iş ingilizcesi anlamında çok üst düzeye çekebiliriz.

online-is-ingilizcesi-sozlugu

Bu kadar bilgi verdikten sonra size bahsedeğimiz proje olan onlineisingilizcesi.com/ adlı siteden örneklere verelim. Öncelikle online olarak bizlere ders kitapçıkları sağlanıyor. Bir internet arayüzü sayfasına girerek, her güne özel olarak hazırlanmış e-book umuzu görüyoruz. Yaklaşık 20 dakikalık bir hazırlık ise bu kitap için yeterli olacaktır. Daha sonra seçtiğimiz ders saatinde skype üzerinden Amerika Birleşik Devletderinden eğitmenimiz bizi arayarak, online olarak ders işleyecektir. Dersin işlenişi soru cevap şeklinde, okuma, tekrar ve listeningler şeklinde olmaktadır. Günlük ders süresi sona erdikten sonraki 1 gün içerisinde ise görüşmenin ses dosyası ve değerlendirmeleri yine öğrenci arayüzüne yüklenmektedir. Bu sayede derslerdeki geri bildirimi de günlük olarak takip edebilmekteyiz.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.220 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.