AnasayfaEğitim › Yeni 5. Sınıf Müfredatı ve Yazılı Sınav Soruları

Yeni 5. Sınıf Müfredatı ve Yazılı Sınav Soruları

İlköğretim 5. sınıf oldukça önemli ve zor bir dönemdir. Çünkü bu aşama son değişen sınav sistemi ile beraber öğrencilerin ikinci kademeye ilk kez geçtiği sınıf olma özelliği taşımaktadır. Bu nedenle öğrencilerin bu dönemde oldukça dikkatli olmaları gerekmektedir. Aksi takdirde uyum sağlama başta olmak üzere pek çok önemli sorun yaşanabilir. Öğrencilerin bu duruma alışabilmeleri için okulun ve öğretmenlerinin de dikkatli olması çok önemlidir.

4 yıl boyunca sınıfta bulunan tek bir öğretmene bağlı olarak eğitim hayatını sürdüren öğrencilerin farklı derslere gelen farklı öğretmenlere uyum sağlaması oldukça zorlu bir süreç olabilir. Çünkü her öğretmenin tekniği ve tarzı farklıdır. Öğrencinin uzun yıllar boyunca alıştığı yöntemden farklı olarak eğitim görüyor olması belirli bir uyum sürecinin zorunlu olmasına neden olmaktadır. Çünkü öğrencilerin farklı öğretmenlere uyum sağlaması pek çok açıdan zorlu olabilir. Bu nedenle aile öğrenciye karşı sabırlı olmalı ve yardımcı olmaya çalışmalıdır.

Bu dönemin başlangıcında öğrencilerin ders başarısında belirli bir miktar düşüş görülmesi oldukça normaldir. Ailenin bu durumda öğrencinin üzerine gitmemesi ve bu durumun nedenlerini ortadan kaldırmak için öğrenciye yardımcı olması çok önemlidir. 5. Sınıf Türkçe yazılı soruları öğrenciler açısından çok sorun yaratmayacaktır. Ancak 5. Sınıf matematik yazılı soruları öğrenciler açısından zorlayıcı ve sorun yaratıcı olabilir. Matematik konularına bu nedenden dolayı özen gösterilmeli ve öğrencilere destek olunmalıdır.

Öğrencilerin yabancı dil eğitimi 5. sınıfta çok daha ciddi bir hal alacaktır. Bu nedenle 5. sınıf İngilizce yazılı soruları öğrencilerin oldukça önem vermesi gereken konuları içermektedir. Öğrenciler eğer bu konulara gerektiği kadar önem verir ve günü gününe çalışırsa bu konular sorun olmaktan çıkacaktır. Bu tip çalışmalar yapmak faydalıdır.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.842 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.