AnasayfaFacebook › Facebook’ta Dolandırıcılar Yine Sahnede Dikkat

Facebook’ta Dolandırıcılar Yine Sahnede Dikkat

Facebook şuanda dünyanın en çok ziyaret edilen sitelerinden bir tanesi. Her 3 kişiden 2’si mutlaka Facebook’a giriş yapıyor. Gündemi, arkadaşlarımızın neler yaptıklarını buralardan öğrenebiliyoruz. Ancak sizin hesaplarınızı çalmaya uğraşan kişilerde ortaya çıkıyor malesef. Her ne kadar sıkı güvenlik önlemleri alsanızda uygulamalar sayesinde hesabınızı ele geçirebiliyorlar. Yazımızı iyi okumanızı öneriyoruz.

Facebook’ta ki bu uygulama virüs saçıyor ve etrafınızda ki kişilere bulaştırarak hesabınıza erişimi engelliyor. Uygulamanın ismi Change Color Scam. Uygulama aslında kendini renk değiştirici olarak tanımlıyor. Fakat amacı çok farklı. Facebook’ta klasik mavi rengi değiştirebileceğinizi söyleyen uygulama aslında birer virüs saçıyor.  Şuana dek bu uygulamayı yükleyen 10.000 kullanıcı malesef bu virüsten etkilendi. Sakın ola ki bu uygulamayı yüklemeyin. Tema rengini değiştirdiğini iddia eden bu uygulama size ve çevrenizdekilere zarar veriyor.

facebook-change-color-scam

Change Color Scam Uygulamasını Nasıl Kaldırırım?

Size ve çevrenizdekilere sizin haberiniz olmadan mesajlar gönderen bu uygulamayı uygulamalar menüsünden kaldırabilirsiniz. Hesabınız bölümünden Change Color Scam uygulamasını kaldır demeniz uygulamayı kaldırmanıza yeterlidir.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.263 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.