AnasayfaFacebook › Facebook’ta Mesaj Göndermek Artık Ücretli

Facebook’ta Mesaj Göndermek Artık Ücretli

Facebook, uzun zamandan beri üzerinde çalıştığı bir sistemi bugün faaliyete geçirdi. Arkadaş listenizde olmayan kullanıcılara artık mesaj göndermek istiyorsanız 0,53 TL ödemek zorundasınız. Facebook artık ücret ödeyerek mesajlarda hedef klasör seçtirmeye gün itibari ile başladı.

Bugünden itibaren arkadaş listenizde olmayan birine mesaj göndermek isterseniz karşınıza “Bu mesajı 0,53 TL ödeyerek karşıdaki kişinin Gelen Kutusu’na gönderebilirsiniz.” uyarısı çıkacak.

Mesaj göndermek isterken çıkan uyarıda amaç gönderilen mesajın görüneceği klasörü seçmek oluyor. Ücret ödemediğinizde mesaj “Diğer” kutusuna gidecek. Diğer klasörüne gönderdiğiniz mesajın görülme olasılığı çok düşük olduğundan Gelen Kutusu’na gönderdiğiniz mesajın görülme olasılığı yüzde 100 oluyor.

facebook-paralı

Dolayısı ile arkadaşı olmayan birine mesaj iletmek isteyen birinin ücret ödeyerek mesajı ulaştırmayı kesinleştirmesi yöntemi yoğun talep alacak gibi gözüküyor.

Türkiye dışındaki ülkelerde bu ücret uyarı mesajında 1 dolar olarak belirtilmiş durumda.

 

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.267 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.