AnasayfaGüncel › Boksör Muhammed Ali’nin Ölümüne Apple Kayıtsız Kalmadı

Boksör Muhammed Ali’nin Ölümüne Apple Kayıtsız Kalmadı

Tüm dünya tarafından tanınan ve boksun duayeni olan Muhammed Ali’nin ölümü birçok kişiyi olduğu gibi, kurumu da yasa boğdu. Muhammed Ali’nin ölümüne kayıtsız kalmayan şirketlerden bir tanesi de Apple oldu. Teknoloji alanında büyük yankı uyandırmaya devam eden Apple şirketi, Muhammed Ali’nin şirketlerine sağlamış olduğu katkıyı unutmadı ve onu kendisine yakışır şekilde andı.

Boks dünyasının bir numaralı ismi olan Muhammed Ali, 1990’lı yıllarda Apple şirketinin bir reklam filminde rol almıştı. Bu reklam filmi ile büyük yankı uyandıran Apple şirketi yıllar sonra Muhammed Ali’yi yok saymayarak ölümünün ardından onu kendisine yakışacak şekilde uğurladı. Reklam kampanyası sayesinde bugün Apple mağazasında Muhammed Ali resmi bulunuyor.

Apple’ın o zamanki reklam kampanyasının adı; The Diffrent yani; Farklı Düşün adını taşımaktaydı. Apple, reklam kampanyası kapsamında farklı alanlarda başarılı olan kişiler oynadı. Bu kişilerden biri de Muhammed Ali’ydi. Reklam kampanyası büyük ses getirmiş ve anafikir olarak da özgürlük, farklılık ön plandaydı. O kampanyadaki resmi alan Apple şirketi mağazasının girişine resmi koydu ve Ali’yi andı.

Yazar : sen ben

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.245 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.