AnasayfaGüncel › Halılarda Elyaf Türüne Göre Yıkama

Halılarda Elyaf Türüne Göre Yıkama

Eskiden halılar el dokuma olarak üretilirken günümüzde halıları el dokuma ve makine olarak iki ana grupta toplamak mümkün hale geldi. Gelişen teknoloji ile birlikte artık kullanım alanlarında var olan farklı gereksinimlere ve isteklere yönelik özelliklere sahip olan halı türleri çok modern teknolojiye sahip olan dokuma makineleri yardımı ile üretilebiliyor. Günümüzde üretilen makine halıları kendi içerisinde kalite ve dokularına yönelik olarak farklı kategorilerde sıralanabiliyor. El dokuma halılarda ise antika, daha önceki değerli ve yeni imalat olarak üç farklı ana grupta toplanıyor.

Farklı malzemeler kullanılması ile üretilmekte olan makine halıların kullanımı, bakımı ve temizliği yönünden farklı önemli noktaları bulunuyor. Özellikle de Türk toplumunda günlük yaşamın en vazgeçilemez ve en temel öğelerinden birisi olarak öne çıkan halılar, her evin en temel gereksinimi olan eşya sınıfları arasında bulunuyor. Bu durumda günümüzde halıların her evde en yoğun şekilde kullanılmasına yol açıyor.

Ancak bu şekilde sıklıkla kullanılan ve farklı malzemelerden ve tekniklerden yararlanılarak üretilmeleri nedeni ile bakım, kullanma ve temizlik gibi konularda birbirinden büyük farklılıklar arz eden halılar için dikkat edilmesi gereken son derece önemli noktalar bulunuyor. Halıların temizliği sağlıklı ve hijyenik halı kullanımı açısından son derece önemlidir. Erenköy halı yıkama merkezinde her halıya özel farklı yıkama teknikleri ile hassas bir yıkama işlemi gerçekleştiriliyor.

Elyaf Türleri ve Yıkama Uygulamaları

Günümüzde makine halılarında sıklıkla kullanılmakta olan elyaflar yün, polyester, naylon ve polipropilen olarak farklı 4 ana çeşide özel ayrı yıkama uygulamaları gerçekleştirilebiliyor. Erenköy halı yıkama fabrikasında halılar tamamen hijyenik ortamlarda, doğru yıkama temizlik ürünleri ve yıkama makineleri yardımı ile deneyimli ekipler tarafından derinlemesine yıkanıyor.

Halılar gün içerisinde çeşitli gıda kırıntıları, mayk, toz partikülleri ve saç telleri gibi sağlığı doğrudan tehdit edebilecek sağlıksız ürünlerle kirlenmektedir. Erenköy halı yıkama merkezinde halı havlarının en dip kısımlarında biriken bu pislikleri havlara zarar vermeyecek son derece hassas bir yıkama uygulaması ile derinlemesine hijyen sağlıyor.

Yazar : sen ben

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.224 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.