AnasayfaGüncel › Işid’in Twitter Hesabına Gay Bayrağı Koyuldu

Işid’in Twitter Hesabına Gay Bayrağı Koyuldu

Son zamanlarda birçok ülkenin en büyük sorunu haline gelen ve aynı zamanda da uluslar arası boyutta bir tehlike oluşturmaya devam eden Işid terör örgütü kapsamında bir gelişme yaşandı. Bugün öğlen saatlerinde teknoloji kulislerine düşen haber ile adeta şaşkınlık yaratan olay başta siyasiler olmak üzere teknoloji severlerinin de dikkatini fazlası ile çekmeyi başardı.

Uluslar arası kapsamda bir tehlike unsuru olan Işid terör örgütünün resmi Twitter hesabı hacklendi. Terör örgütünün Twitter üzerinden paylaşımlar yaptığı bu hesabı hacklendikten sonra Twitter profil resmi değiştirme özelliği kullanılarak ardından da Işid hesabından paylaşımlar yapılmaya başlandı. Terör örgütünün resmi hesabını bilenler bu duruma çok şaşırdı.

Hack yapıldıktan sonra Işid örgütünün Twitter profil resmine Gay bayrağı konuldu. LGBT’li bireyleri temsil eden bu bayrak profil resmi olarak ayarlandıktan hemen sonra da Twitter üzerinden paylaşımlar yapılmaya başlandı. Paylaşımların içeriği ise; Gay ilişkilerini anlatan videolardan oluşmaktaydı. Daha önce Orlando’da yapılan LGBT’li bireylere yönelik eylemler kaldığı yerden bu şekilde devam etmiş oldu.

Yazar : sen ben

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.523 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.