AnasayfaGüncel › Pilates Bağdat Caddesi – Pilates FitFiz

Pilates Bağdat Caddesi – Pilates FitFiz

Pilates Bağdat Caddesi – Pilates FitFiz

                Sağlıklı yaşamak için egzersiz yapmak gerekir. Doğru ve düzenli egzersiz yapmak sağlıklı bir vücuda sahip olmamızı sağlar. Bugün dünyanın en çok tercih edilen egzersiz yöntemi olarak kabul edilen pilates sağlıklı bir vücuda ve zihne sahip olmanın altin anahtarıdır dersek abartmamış oluruz. Pilatesin sadece bir egzersiz olduğunu düşünmek yanlıştır. Pilatesin temelini oluşturan prensipler pilatesi bir egzersiz yöntemi olmaktan çıkartıp bir yasam şekli haline getirmektedir. Pilatesi ilk defa düzenleyerek insanların hizmetine sunan Joseph Pilates’tir. Yirminci yüzyılın başlarından itibaren düzenlenen pilatesin Joseph Pilates tarafından tanımlanan 500 farklı egzersiz şekli vardır. Bu egzersizlerin anlaşılabilmesi ve doğru uygulanabilmesi için pilatesin temel prensiplerini bilmekte fayda vardır. Zira, pilates için Joseph Pilates kontroloji terimini kullanmıştır. Pilates’e göre bu egzersiz, zihnin ve bedenin aynı anda kontrolünü amaçlayan egzersizler bütünüdür. Bu sporu yapmaktaki amaç zayıflamak ve hit görünmek değil zihin ve beden kontrolünü yapabilmektir.

Pilatesin temel ilkeleri, nefes, kontrol, merkez, konsantrasyon, akıcı hareket ve kesinliktir. Bağdat Caddesi Pilates müşterilerine bu prensipleri öğrenebilecekleri ve hayatlarının merkezine koyabilecekleri bir ortam sunmaktadır. Gelişmiş egzersiz aletleri eşliğinde, işinde uzman spor hocaları ile birlikte yapılacak pilates egzersizlerinde zihin ve beden kontrolü yapmanıza olanak tanımaktadır. Kadıköy Pilates salonlarında yer alan egzersiz aletleri de bu amaca hizmet etmektedir. Reformer pilates adı verilen ve kayışlar yardımı ile ayakta, oturarak, yatarak ve diz üstü egzersiz yapmanızı sağlayan egzersiz aleti, aletli pilatesin temelini oluşturmaktadır. Tüm dünyanın en çok tercih ettiği egzersiz aletlerinden birisi olan reformer, vücudunuza esneklik, direnç ve güçlü kaslar kazandırmaktadır. İskelet sistemini taşıyan temel kasların güçlenmesine ve direnç kazanmasına yardımcı olan reformer benzersiz ve değişken egzersiz imkanı sunmaktadır. Farklı kademeleri bulunan reformer kişiye göre özel olarak ayarlanabilmektedir. Vücudunuzun daha esnek olmasına yardımcı olan reformer sayesinde hareket kabiliyetiniz artmaktadır. Vücudunuzun duruşunu geliştiren bu alet, düzenli olarak kullanıldığında birçok hastalığın tedavisine yardımcı olmaktadır.

Yazar : JustAnLL

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.269 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.