AnasayfaHaber › Beyanlı Trafik Cezası Ödeme

Beyanlı Trafik Cezası Ödeme

Beyanlı trafik cezası ödeme yapmak için öncelikle trafik cezası sorgulama yapmamız gerekmektedir. GİB üzerinden yapılan bu sorgulama ile aracınızın plakasına veya isminize herhangi bir ceza bilgisinin olup olmadığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Araç sahipleri ve sürücüler tarafından muhatap olunulan trafik cezası kesilen yerde ödenmemesi durumunda daha sonra maliye bakanlığı gelir idaresi başkanlığına bağlı olan vergi dairesi tarafından cezaya muhattap olan kişiye tebliğ edilir.
Fakat bazı durumlarda trafik cezasına muhattap olan araç sahipleri ve sürücüler bu tebligatı beklemeden trafik cezası ödeme işlemini gerçekleştirmek isterler. Araç sürücüsü veya araç sahibi bu cezayı ödemek için vergi dairesine ya da bankaya yahut maliye bakanlığı gelir idaresi başkanlığının internette oluşturmuş olduğu ödeme siteminden ödemek üzere başvurduklarında bu trafik cezasının kayıtlarda olmadığını görürler, bu gibi durumlarda ellerinde ki trafik ceza ihbarnamesini vergi dairesinde ise vergi dairesine bankada isler bankadaki yetkili kişiler yada internetten ödeme yapacaklarsa ilgili ödeme sisteminde ki beyanlı ödeme döneminde tutanağa ait tarh ve seri numarası ceza tutarı bilgilerini beyan ederek ödeyebilirler.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.224 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.