AnasayfaHaber › Dask iyice zorunlu hale geldi

Dask iyice zorunlu hale geldi

Zorunlu deprem sigortasının kısaltması olarak kullanılan Dask aslında Doğal Afet Sigortalı Kurumu kısaltmasıdır. Dask hakkında çok az şey biliyoruz ve toplum olarak gereken önemi göstermiyoruz. Halbuki coğrafi olarak dünyada böyle bir sigorta biçimine en çok ihtiyaç duyan bölgelerin başında gelmemize rağmen. Neyseki değiştirilen yasalarla dask artık daha da zorunlu hale getiriliyor.

Adının zorunlu olmasına rağmen yeterli zorunluluğu yanında taşımaması nedeni ile konut sahiplerinin kayıtsız kaldığı deprem sigortası bir takım tedbirler alınarak yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Örneğin artık doğal afet sigortanız yoksa konutunuz için elektrik ve doğalgaz aboneliği başlatamayacaksınız. Bu da demek oluyor ki kanun çıktığı tarihten sonra yeni açılacak tüm aboneliklerin Dask’lı olacağını gösteriyor. Hal böyle olunca zorunlu deprem sigortasından faydalanan kişilerin sayısında oldukça fazla bir artış olacak.

Peki Dask alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? Evinize yaptıracağınız bu sigortanın değeri sigota şirketinden bir diğer sigorta şirketine değişiklik göstermiyor. Doğal Afet Sigortalı Kurumunun belirlediği ölçülere göre fiyat oluşturulduğu için eviniz için ödeyeceğiniz sigorta bedeli sabit. Dask için başvururken vereceğiniz bilgiler sigorta primlerinizi etkileyeceği için poliçe doldururken mutlaka doğru bilgiler girmelisiniz. Dask başvurusunu online yapmak isteyenler dask tarzında sayfalardan yararlanabilirler.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.558 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.