AnasayfaHaber › Ekonomi haberleri – Haber

Ekonomi haberleri – Haber

Haber kavramı insanlar için büyük öneme sahiptir. İnsanlar günlük hayatlarına devam ederken aynı zamanda kendi çevresinde ya da dış çevresinde neler olup bittiğini merek ederler dolayısıyla bu merak haber ihtiyacını doğurur. İnsanlar günlük yaşantılarını sürdürmeleri yanında genel kültür ve bilgi sahibi olabilmek için haberleri takip etmek durumundadırlar. Eğer kişi maddi çıkarları için bir fayda elde etmek istiyor ise ekonomi haberlerini mutlaka takip etmelidir. Çünkü insan ekonomi hayatının büyük bir bölümünü kapsamaktadır.

Kişi sahip olmak istediği bir araba için kredi çekmek isteyebilir. Bu sebeple faiz oranlarını takip etmek durumundadır. İstenilen her şey hakkında haber bulunabilinmesi mümkün bir hal içerisindedir. Bir kişi sevdiği bir futbol takımı hakkında bilgi sahibi olmak ister, transfer dönemi açılmış ise yapılan transferleri, oynadığı maçları vs. bu bilgilere spor haberleri kategorisinde elde etmek mümkündür. Eğer kişi neler olup bittiğini merak ediyor ise yapması gereken internette herhangi bir haber sitesinden gündem haberleri linkini tıklaması olacaktır.

Kişi kendine binlerce kilometre uzaklıktaki yerlerde neler olup bittiğini merak edebilir. Dünyada olup bitenler gerçekten çok dikkat çekicidir. Örneğin herhangi bir ülkede savaş çıktığı sırada. Kişi bundan haberdar ise önemsiyor ise merak edecek ve dünya haberlerini takip edecektir. Bu haberleri temin edenler medya olarak tanımlanır. Genel itibari ile haber kaynağı medya olması nedeniyle medya haberleri sıfatını almıştır.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.198 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.