AnasayfaHaber › Evde Neden Karınca Olur

Evde Neden Karınca Olur

Havaların ısınmasıyla birlikte ortaya çıkan karıncalar pek çoğumuzun evinde ya da işyerinde oldukça zor anlar yaşatabilmekte. Kimileri bereket olarak görse de, sayılarının çok fazla olması durumunda rahatsızlık vermeye başlarlar.

Karıncalar sosyal böceklerdir. Koloniler halinde yaşarlar. Kolonideki karınca sayısı yüzleri hatta milyonları bulabilir. Su ve yiyeceklerin olduğu yerde yuva yaparlar. Rotaları bellidir. Yuvaları genellikle dışarıdadır ancak evlerdeki çatlaklardan, deliklerden, kapı altlarından ve pencerelerden rahatlıkla içeriye girebilmektedirler. Peki evde karınca neden olur?  Bunun en önemli sebeplerinden biri yiyecektir.

Evde gördüğünüz birkaç tane karınca çok kısa bir süre sonra evinizi istila edebilir. Çünkü yiyecek kaynağı neredeyse sürü hemen oraya yönelir. Yere düşen her türlü kırıntı onlar için çok cazip yiyecek kaynağıdır. Evinizi karıncalar bastıysa eğer mutfakta yere düşen bir meyve çekirdeğinin çok kısa sürede istila edilip yokedildiğini görebilirsiniz.

Nemli ortamlar da pekçok karınca türünün tercihidir. Yuvalarını genellikle su kaynaklarına yakın yapan karıncaların hedefinde nemli ve çürümüş yerler vardır.

evde karınca

Bitkiler de nemli bir ortam sağladığından aynı zamanda da köprü vazifesi gördüğünden karıncaların evlere girmesine sebep olan etkenlerden biridir.

Evinizde karınca sorunu yoksa birtakım kişisel önlemlerle karınca istilasına engel olabilirsiniz. Ancak karınca sorununuz başlamışsa artık bunun profesyonel olarak kontrol altına alınması gerekir. Bunun için haşere ilaçlama firmasından yardım alabilirsiniz.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.547 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.