AnasayfaHaber › Evlilik Hazırlığı Gözünüzde Büyümesin

Evlilik Hazırlığı Gözünüzde Büyümesin

Evliliğe ilk adımların atıldığı düğüne hazırlık süreci elbette ki birçok insan için hem heyecanlı hem de oldukça zor bir dönemdir.Çünkü bu dönemin isteme, söz, nişan ,kına gecesi, düğün ve ev hazırlama gibi masraf gerektiren bir sürü süreci bulunmaktadır. Tabi bir de buna balayı eklenince işin içinden çıkmak oldukça zor bir hale geliyor. Bu dönemde tatlı heyecanların verdiği mutlulukla herşeyin üstesinden gelmeye çalışan çiftler  , aynı zamanda da çok stresli günler geçirmektedir. Çünkü  her ne kadar evlilik için adım atan çiftlere aileler yardımcı olmak için bütün imkanlarını seferber etmek isteseler de , aileler arasında kim ne alacak sorusu bazı gerginliklere ve anlaşmazlıklara sebep olmaktadır. Bu gibi durumlarda sakinliği korumak çok önemli bir noktadır.

Evlilik sürecinde her adımın masraf olduğunu söylemek sanırım çok yerinde bir tespit olur. Damat tarafının kız istemeye gelmek için aldığı  çiçek,çikolata, yüzük gibi masraflarla başlar evlilik süreci. Ve çeyiz masraflarıyla devam eder.Daha sonra gelin adayına alınacak nişan ve kına gecesi kıyafeti, nişanın-kınanın yapılacağı mekan, ikramlar, nişanda takılacak takılar , kuaför masrafları , ev düzmek için alınan eşyalar darken bütçe bayağı zorlanır. Kız tarafı her ne kadar masraf yapıyor olsa da , erkek tarafının bu süreçler için harcadığı bütçe elbette ki çok daha fazladır. Tabi bu kadarla da bitmiyor.Daha en özel gün olan düğün var. Düğün için  gelinlik-damatlık masrafı, düğün arabası, kuaför masrafları, organizasyon ve  düğünde takılacak takılar için zorlanan bütçeyle son bulur düğün süreci. Tüm bu masraflar için ciddi bir bütçeye ihtiyaç vardır.Çünkü bu süreç sürekli nakit parayla ilerliyor.Bütçenin sonuna kadar kullanıldığı bu  süreçte bankaların sağladığı nakit ihtiyaç kredisi imkanlarından yararlanılabilir. Bu nakit ihtiyaç kredilerinin sağladığı  taksitli ödeme imkanı da evlilik için bulunmaz bir fırsattır.

Alışveriş sırasında bir kere evleniyoruz bunu da alalım, şunu da alalım derken bütçeyi aşan masraflar oluşabilmektedir. Ama unutulmaması gereken birşey var ki  elalem ne der düşüncesiyle alınan birçok gereksiz eşyanın cefası, kapımızı kapattıktan sonra bir tek bize kalıyor.Aklımızı kullanarak hareket edersek hem gereksiz masraflardan kurtulmuş oluruz hem de bankaların sağladığı kolaylıkla kullanacağımız nakit ihtiyaç kredisinin bir kısmını aile bütçemiz için ayırabiliriz.

Şimdiden herkese mutlu ve eğlenceli bir evlilik süreci diliyorum.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.261 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.