AnasayfaHaber › Fan Sisteminiz Bizden!

Fan Sisteminiz Bizden!

Havalandırma kanalları şirketler için önem arz etmektedir. Hava kaybı oluşumu sebebiyle özellikle işletmenizde yapılan tertibatın çalışmasını olumsuz yönde etkileyebiliyor. Kısacası hava kanallarını birleştirdikten sonra flanşların köşe diye tabir ettiğimiz sonradan monte edilen kısımları her zaman sızdırma ile ilgili problem olacağı için bu bölümü de sızdırmaz mastik yada silikon ile kapattıktan sonra havalandırma tertibatı montaja hazır hale gelebilir.

Salyangoz havalandırma fanları ise genellikde ağır sanayilerde kullanılan elektrik motorunun pervaneye direkt montajı ile etrafına dkp sacdan kasa oluşturulması sonucunda imal edilmektedir. Pervaneleri sık ve seyrek kanatlı olarak iki türde üretilen bu fanlar, sık kanatlı pervaneler genelde tabi havanın işletmelere aktarılmasında kullanılmaktadır.

Seyrek kanatlı pervaneler ise genellikle toz,yağ vb maddelerin dış ortama yada filitrelere aktarılmasında kullanılmaktadır. Dünya genelinde kullanıldığı da kanıtlanmıştır. Kanat yapısı itibari ile geriye eğikdir. Bu özelliği pervanelerin sık tıkanma ve kanatların üzerlerinde biriken partiküllerden dolayı balans yapmasını engeller.

salyangozfanlar

Salyangoz fanlarda tercih edilen hava kanalları kare ve dairesel kesitlidir. Salyangoz fanlarda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise merdiven altı denilen firmalardan satın alınan ürünlerdeki balans sıkıntıları olduğunu söyleyebiliriz. Pervanelerin balansmatik denen makinalarda balanslarının alınması gerekirken çoğu imalatçılar bunu elle ve gözle yapmayı tercih etmektedirler.

alçak basınçlı fan ise düzgün seçilmelidir. Üretici ve imalatçı iyi seçilmelidir. Direkt akuple ve kayış kasnaklı olmak üzere iki ayrı çeşitde üretilir. Direkt akuple fanlardan motor pervaneye mil aracılığı ile bağlanan bu fanlar kayış kasnak, salyangoz fanlarda ise aktarma sistemi motor ve pervaneye yerleştirilen kasnakların kayış ile birbirlerine bağlanması ile gerçekleşmektedir.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.225 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.