AnasayfaHaber › Fare İlaçlama

Fare İlaçlama

FARE İLAÇLAMA

*********** Fareler evlerimizin davetsiz misafirleridir. Biz ne kadar istemesek de evlerimize girdiklerinde, terk etmek bilmezler. Bunun nedeni ise evlerde yiyecek bulmak dışarıda yiyecek bulmaktan daha kolay olmasıdır. Evlerimizdeki farelerle, fare ilaçlama yöntemi ile mücadele ederiz. Fakat burada dikkat etmemiz gereken bir konudur. Evlerimizde fare ilaçlama ile farelerle mücadele ederken anı zamanda böcek ilaçlama ve pire ilaçlama yaparak böcek ve pirelerle de mücadele etmek gerekir. Çünkü fareler insanların yiyeceklerini tüketerek beslenirken, böceklerde farelerin vücudunda asalak olarak yaşayarak farelerin kanını emerek beslenirler.

*********** Fareler genel olarak evlerin en kuytu yerlerinde ve insanların ulaşamayacakları yerleri tercih ederler. Yine yavrularını da yiyecek kaynaklarına yakın ama kuytu ve insan elinin erişemeyeceği yerlerde doğurur ve besler. Bu nedenle fare ilaçlama yaparken yiyecek kaynaklarını mutlaka kontrol altına almalıyız. Nasıl yapılmalıdır. Kesinlikle açıkta yiyecek bırakılmamalıdır. Karton kutularda yiyecek saklamamalı, saklanacak yiyecekler mutlaka plastik veya metal kaplarda saklanmalıdır.

*Pire İlaçlama

*********** Evcil hayvanımız varsa mutlaka pire ilaçlama*ve böcek ilaçlaması yaptırmalı, pire ve böceklerin, farelerin üzerine atlayarak üremelerine ve beslenmelerine engel olmalıyız.** Çünkü böcek ve pireler farelerin vücuduna yerleşerek orada da yaşamlarını sürdürebilirler. Farelerin her şeyi kemirebildiklerini unutmamalı ve sadece yiyecek değil kemirebilecekleri şeyler için de mümkün olduğu kadar tedbir almalıyız. Evimizde fare veya pire, böcek gibi haşereler gördüğümüzde ihmal etmeden derhal bir ilaçlama firmasını arayarak yardım istemeli ve evimizdeki bu zararlı ve hastalık ulaştırma ihtimale olan zararlılardan kurtulmaya çalışmalıyız.

böcek ilaçlama

Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böcekleri de yaz aylarının gelmesi ile birlikte kendilerini göstermeye başladılar bu bakımdan evinizi ya da işyerinizi fumigasyon yaptırmanız şart hamam böceği ilaçlama yaptırarak yaşam alanlarınızı daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.228 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.