AnasayfaHaber › Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi

Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi

Ülkemizde son yıllarda artan gayrimenkullere yatırım, hem alıcıyı hemde satıcıyı memnun etmekte. Görüyoruz ki ülkemiz gelişiyor ve son derece modern bir ülke oluyoruz. Gayrimenkul alımı yada satımı yapacak kişilere biraz bilgilendirme yapmak istiyoruz. Türkiye bilindiği gibi uluslararası emlak sektöründe en cazip yatırım bölgelerinden biri olarak kabul ediliyor. Hal böyle olunca bir çok yatırımcı da ülkemizde gayrimenkul alımı ve satımı için sıraya girmiş durumda.

Türkiye coğrafi konum bakımından diğer ülkelere göre çok avantajlı olarak görülüyor. Yapılan araştırmalarda Türk emlak piyasasının sermaye kazancı açısından 2007’de Avrupa piyasaları arasında ilk 5’e girme yolunda emin adımlarla ilerlediği belirtilmiş ve bu konuda ilerleyen yıllarda daha farklı bütçelerin olacağı ortaya konulmuştur.

gayrimenkul-alım-satım

Gayrimenkul alımı ve satımı hakkında sizlere diğer bilgilerden söz edecek olursak ;

Gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi nedir ?

Kısacası ; Ön sözleşme niteliği taşıyan gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi, alıcı ve satıcının karşılıklı olarak, satıcının taraflarca belirlenen bir bedel karşılığında taşınmazın satışını vermek ve alıcının da bu taşınmazı satın almak ve bedelini ödemek konusunda tapu sicil memuru karşısında tarafların vaat ve taahhüt beyanlarını kapsayan bir sözleşme olarak ifade edilmektedir. Gökhan Basan’ın detaylarını anlattığı gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi sizlere en uygun bilgileri verecektir.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.245 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.