AnasayfaEğitim › İnatçı Çocukların Eğitimi

İnatçı Çocukların Eğitimi

Hayatımıza giren minik yaramazların ruhlarına inmek, onlara bir şeyler öğretmek son derece zor bir uğraşıdır. Fakat anne, baba olmanın en önemli gereklerinden biri olan çocuklarımızı eğitme işi ilk aileden başlar. Yani bu süreç ne kadar zor ve yıpratıcı olsa da bu süreci çocuğunuz birlikte sizde aşmak zorundasınız. Bazen bu minik yaramazların eğitim aşamasında geçen süreleri çok kısa ve eziyetsiz geçer. Bazen ise çok zor ve uzun geçer.

Bir çocuk eğitim almamak için direniyor ve bir şeyler öğretirken size zorluklar çıkartıyorsa, o çocuk kesinlikle ‘’ inatçı’’ bir çocuktur. İnatçı çocukların ruhlarına inmek, onlarla iletişim kurmakta son derece zordur. Çünkü bu tarz inatçılık eğilimleri olan çocuklar istemedikten sonra kesinlikle hiçbir şeyi öğrenmezler. Öğrenmemek için de direnirler. Böyle durumlar da son derece sakin ve soğukkanlı olmalısınız. Eğer soğukkanlılığınızı koruyamaz ve çocuğunuzun üzerine giderseniz çocuğunuzu sadece üzmekle kalmazsınız, sizden de uzaklaşmasına yol açmış olursunuz. Böyle bir durumu yaşamamak için onları hiçbir şey için zorlamayın.

çocukveeğitim

Bir şeyleri öğretirken şarkı, oyun gibi eğlenceli yolları seçiniz. Baktınız bu yollarda da çocuğunuza ulaşmakta zorluk çekiyorsunuz, o zaman tek bir yol kalmaktadır. En kısa zaman da alanında iyi olan bir Pedegoktan çocuğunuz için psikolojik destek alın. Bu işin uzmanı ile birlikte bu sorunu çözmeniz çok daha kolay olacaktır.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.269 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.