AnasayfaHaber › İncisözlük , digitürk tarafından kapatılmış

İncisözlük , digitürk tarafından kapatılmış

Dün verdiğimiz haber ‘ de , inci sözlük mahkeme kararı ile kapatılmıştı. Kimin ve kim tarafından kapatıldığı akıllarda soru işareti idi. Gelişen olaylar sonucu bugün inci sözlük kurucusu Serkan İnci kim tarafından kapatıldığını öğrendiğini söyleyerek , incisözlük ‘ de bildiri yayınladı. İşte o bildiride şöyle yazıyor.

” 70 tane yerle görüşerek sebebini ancak öğrenebildik. adana 6. sulh ceza mahkemesinin aldığı kararla sitemiz kapatılmış. bu mahkeme nöbetçi bir mahkeme. nöbetçi mahkemeler yüzde yüz şikayetçinin istediği kararı verir. kendini akıllı sanan avukatlar nöbetçi mahkeme ile istedikleri kararı aldırırlar. dijitürk ün kendini uyanık sanan avukatları da öyle yapmışlar. hukuk oyunları ile sitemizi kapattırmışlar. adında dijital kelimesi geçen bir şirketin teknolojiye bu kadar düşman olması anlaşılabilir değil. dijitürk, türk futbolunu batırdın, ama türk internetini batıramayacaksın. ”

Digitürk ‘ ün yaptığı bu hareket , inci sözlük yazarları tarafından boykot edileceği konuşuluyor, ki şuan da bu haberi girdiğimiz ‘ de başlamışlar idi. İnci Sözlük yazarları twitter ‘ da yeni bir akım daha başlattılar bu haber üzerine. #digiturkboykot.

Bakalım ilerleyen günler bizleri nerelere sürükleyecek ve daha hangi sitelere sansür uygulanacak.

Yorumsuz tek kelime ile…

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.194 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.