AnasayfaHaber › İstikbal göklerdedir

İstikbal göklerdedir

Ata bunu anlatmak ister gibi bakmış göklere. Bu cümleyi Trablusgarp Savaşı esnasında kurmuş. Savaş uçağımız olmadığından ötürü hava saldırısı gerçekleştiremiyorduk ve savaşı kaybetmemizin en büyük sebeplerinden biri de buydu. Mustafa Kemal, o yıllardan bugünü görmüş gibi hava ile ilgili teknolojilerin ne kadar önemli olduğuna işaret etmiş.

Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı. 30 Ağustos günü kazandığımız zafer, bugün 90. yılını kutluyor. Dumlupınar’da kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin yani Büyük Taarruz’un anıldığı bayramdır. Düşman askerlerinin ülkeyi terk etmesi daha sonraki zamanlarda başlıyor ancak 30 Ağustos Zafer Bayramı, ülke topraklarının geri alınmasına dair sembolik bir gün olarak ilan ediliyor.

İlk defa 1923′te Afyonkarahisar, Ankara, İzmir, Denizli ve Kahramanmaraş’ta bayram olarak kutlanmıştır. Her sene kutlamaları yapılan bu değerli gün, unuttuğumuz değerlerin hatırlanmasında herkes için bir mesaj niteliğinde.

Plus Canvas Tablo Galerisi Atatürk bölümünde, Mustafa Kemal Atatürk’ün daha pek çok yağlı boya tablo çeşidini bulmak mümkün.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.548 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.