AnasayfaHaber › L-Carnitine – En iyi l- Carnitine Burada

L-Carnitine – En iyi l- Carnitine Burada

Besin destek ürünleri son yıllarda giderek artan bir hızla kullanılmaktadır. Günümüzün yaşam koşulları, hareketsizlik gibi nedenler vücudumuzda bir takım problemler yaratmaktadır. Bu problemlerle normal beslenerek baş etmek çoğu zaman mümkün olamamaktadır. Bu yüzden besin destek ürünleri son yılların en çok aranan ve kullanılan ürünleri olmuştur ve bu sektör hızlı bir şekilde gelişmektedir. Yüzlerce firma, binlerce ürün çeşidiyle bu piyasadaki yerini almaktadır. L-carnitine bu ürünler arsında en çok aranılanlardan biridir. Vücuttaki yağları parçalayıp enerjiye dönüşmesine yardımcı olma özelliği en çok bilinen bir özelliktir. Günlük beslenmesinde protein kullanımı yetersiz olan herkesin bu enzimi kullanması önerilir. Vücutta sentezlenebilmektedir. Besinlerde ise en çok kırmızı ette ve kümes hayvanlarının etinde bulunmaktadır. Bu yüzden özellikle veganların çok tercih ettikleri bir besin destek ürünü özelliği taşımaktadır.

En iyi l-carnitine tablet şeklinde olanlardır. Ancak bu ürün kullanılırken bol su ve c vitamini almak doru olacaktır. Bu ürünün ciddi bir yan etkisi bulunmamakla birlikte aşırı dozda kullanılması halinde bulantı, kusma, baş ağrısı, ishal, yorgunluk gibi hafif yan etkilere rastlanır. Doz ayarlamasıyla bu yan etkiler giderilebilir. Ama bunun yanında vücut için çok yararlı etkileri vardır. Yağ yakıcı ve yakılan yağları enerjiye dönüştürücü özelliği ile kilo vermeye yardımcı olur. En kaliteli l-carnitine kullanmanız halinde kalp fonksiyonlarında bir iyileşme sağlanır. Ayrıca beyin fonksiyonlarda bir gerileme söz konusu ise, bu fonksiyonları tekrar geliştirmede yardımcı olur. Bu yüzden Alzheimer hastalarında ve felçlilerde kullanılmasında yararlar görülmüştür. Yorgunluğu ve halsizliği gidererek yaşam kalitesinde bir artış sağlamaktadır. Böbrek hastaları ve kemoterapi gören hastalarda da kullanılmakta ve onların yorgunluk hislerini azaltmaktadır. Bu ürünü gıda marketlerinde ve eczanelerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.220 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.