AnasayfaHaber › Londra 2012 Basketbol

Londra 2012 Basketbol

Google, doodle’ları ile yine biz internet kullanıcılarına farklı bir keyif yaşatmaya devam ediyor. Londra’da devam eden yaz olimpiyatları için hazırladığı doodle’larla dikkat çekiyor. 7 Ağustos’ta Londra 2012 Basketbol Flash oyunu ile bizlere süpriz yapan Google yine ilgi odağı olmayı başarıyor.

Yaz olimpiyatlarının başladığı tarihten itibaren hergün yeni bir Logo ile karşımıza çıkan Google, Basketbol sporunu da unutmadığını eklediği yeni doodle ile göstermiş oldu.

Basketbol nedir ve nasıl oynanır?

Türkçe sözlük karşılığı Sepettopu olan Basketbol, çift taraflı 5 kişilik takımlarla elle ve topla oynanır. Yüksekliği 3,05 metre Potası bulunan çemberden topu geçirerek kazanmaya çalışılan bir ekip oyunudur. Saha ebatları 28 metre x 15 metredir. Zemin ise parke, beton veya toprak zemin olabilmektedir. Sahada sınırları belirleyen çizgiler yan ve dip çizgiler olarak tanımlanmaktadır. Pota’da ise çemberin çapı 45 santimetredir.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.828 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.