AnasayfaHaber › Osmanlı Diriliş Ertuğrul Müziği Dinle

Osmanlı Diriliş Ertuğrul Müziği Dinle

Bu şarkı dombra değil miydi ya diyesim geliyor benim 🙂 Osmanlı kurulmadan önceki atalarımız olan oğuzların farklı boylarından sayıca en az olanı Kayı Boyu ve Osmanlının kuruluşunu ve atalarımızın nasıl yaşadığını anlatan Trt’nin yeni dizisi bu. TRT’de her Çarşamba günü (benim askerdeyken izlediğim) reytingleri alt üst eden ‘Diriliş Ertuğrul‘ Senaryosu, Oyuncu kadrosu ve Jenerik Müziği ile izleyicilerden tam not aldı. Dizideki müzik Dombıra’ya benzerlikte olduğunu belirtmekte fayda var.

Diriliş Ertuğrul dizisindeki bu fon müziği aslında 3 Kıta ya hükmeden Osmanlı Diriliş Marşı olduğunu söylemekte fayda var. Telefon Zil sesi yaptığınızda eğer telefonunuz çalarsa çevrenizdeki bütün insanların otomatik olarak gözleri sizin üzerinize çevrilmekte buda ayrı bir özelliği olsa gerek. Telefonlarına müzik sesi yapmak yada farklı amaçla kullanmak isteyenler mp3 formatında hemen indirebilirler. Online dinlemek isteyenler alttaki playeri kullanabilirler.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.523 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.