AnasayfaHaber › Peyzaj: Sanatsal Dokunuşlar

Peyzaj: Sanatsal Dokunuşlar

Sanat dallarını sayarken müzik, sinema, resim, heykel gibi klasik bir cevap vermeye hazırlanıyorsanız listenize eklemeniz gereken bir maddeyi sizler ile paylaşmak istiyoruz: Bahçe sanatı. Kimilerine göre bir hobiden öteye gidemeyen bu sanat türü, özellikle 1500 yıllık geçmişe sahip Japon bahçe sanatını göz önüne aldığımızda, bir boş zaman aktivitesi olmaktan çok daha büyük bir anlam içeriyor.

Picasso’nun bir tablosuna baktığınızda İspanya iç savaşının etkilerini görebildiğiniz gibi, herhangi bir Japon bahçesine baktığınızda da onun hangi dönemde yapıldığına dair ipuçlarını elde edebilirsiniz. Dini inançlardan coğrafi konuma, etkisinde kaldığı kültürlerin felsefi düşüncelerinden ekonomik ve siyasi süreçlere kadar pek çok farklı disiplinin dokunuşuyla kendine has bir kimlik edinen bu sanat eserleri, görenleri kendine hayran bırakma özelliğini de yüzyıllardır koruyor.

Söz konusu ince işçilikle bezenmiş Japon bahçeleri olunca, detaylı ve doğru bilgi edinmek ve tarihi izler taşıyan görsellerine ulaşmak isteyenlerin uğradığı ilk adres ise peyzajadresim.com oluyor. Peyzaj alanında kapsamlı bir bilgi kaynağı niteliğindeki internet sitesi, kategoriler altında topladığı konular ile de herkesin aradığını kolaylık ile bulabileceği derli toplu bir sisteme sahip. Peyzaj mimarlığı öğrecileri kadar ağaçlar, çiçek çeşitleri ve bitkiler hakkında bilgi edinmek isteyenlerin de sık kullanılar listesinde ilk sırada olan peyzajadresim.com bu anlamda dijital bir ansiklopedi işlevi görüyor.

peyzaj

Hakkında detaylı bilgi ve görsel bulabileceğiniz bitki çeşitleri size doğayı daha yakından tanıma fırsatını sunuyor. Yurtdışı tatilinde karşılaştığınız farklı ağaç çeşitleri ise rotanızı, en kısa sürede en doğru bilgiyi edinebileceğiniz peyzajadresim.com’a çevirmenizi sağlayacak.

 

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.262 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.