AnasayfaHaber › Rus Facebook ‘ u, Türk erkekleri tarafından istila edildi

Rus Facebook ‘ u, Türk erkekleri tarafından istila edildi

Rus Facebook’u vkontakte.ru sitesinin üyelerinin yüzde 10’u Türklerden oluşuyor.

Çapkın Türk erkeği Rus sitesinde işbaşında! Facebook’un Rus versiyonunda birbirinden seksi kızların fotoğraflarını gören Türkler siteye akın etti.

800 milyon üyesi bulunan ABD merkezli sosyal paylaşım sitesi Facebook’a, Rusya’dan rakip çıktı. Rus kızların birbirinden seksi fotoğraflarının yer aldığı ‘vkontakte.ru’ sitesi! Bu sitenin birkaç yıl içinde bütün dünyada çok konuşulacağını söyleyen NİL Genel Müdürü ve Teknoloji Danışmanı Yücel Bağrıaçık “Rusça hizmet veren sitenin üyelerinden yüzde 10’unun Türk olduğu yönünde bilgiler alıyoruz” dedi. Ankara’da bir grup gazeteciyle sohbet toplantısında bir araya gelen Bağrıaçık, Türklerin günde ortalama 54 dakikayı Facebook’ta geçirdiğini söyledi.

Birincilik İsrail’de

İnternet başında en çok sırasıyla İsrail, Arjantin ve Türkiye’nin vakit geçirdiğine dikkat çeken Bağrıaçık “Avrupa’da Facebook’a girme süresi günde ortalama 37 dakika. Eğitim ve gelir düzeyi arttıkça Facebook’ta harcanan zaman azalıyor” diye konuştu.

Türkçe de hizmet veriyor

Facebook gibi 2006 yılında kurulan Rus Vkontakte.ru sitesinin hedef kitlesi BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) olmasına rağmen siteye Türklerin yoğun ilgi göstermesi sonucu dil seçeneklerine Türkçe’de eklenmiş. Sitenin 50 milyonun üzerinde üyesi bulunuyor.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

3 Yorum.[Yorum yazın]

  1. top face adlı facebook uygulamasındanda bol miktarda rus ile görüşebilirsiniz 🙂

  2. bence palavra türklerin kadınlara olan zaaflarından faydalanıyorlar,girin deneyin boş kuyuya taş atmak hiç bir icraat cıkmıyor ben denedim sana sadece bir kere cevap veriyorlar ondan sonra bekle dur,sadece ne kadar abone olma peşindeler

  3. palavrası bol top face

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.215 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.