AnasayfaHaber › SSK Hizmet Günü Sorgulama

SSK Hizmet Günü Sorgulama

Emekli olmak herkesin hayali. Yaşı gelen insanlar biran önce emekli olmayı istiyor ancak hizmet günlerinde ki aksaklıklardan dolayı bazı kişiler malesef emekli olamıyor. Hizmet günü yada yaşını beklemek durumunda kalıyorlar. Günümüz yasalarında artık bilindiği gibi SSK’sız kişi çalıştırmak yasak. Ama halen daha çalıştıran firmaların olduğunu görebiliyoruz.

Sosyal sigortalar kurumuna ait olan kısacası bilinen adı ile SSK, bütün işlemlerinizi tek bir çatı altında yapmak, hepimizin hayal ettiği bir durum. Aslında sadece ssk ya ait değil, bütün kamusal bilgi ve sorgulamalarda böyle bir ortak platforma hep ihtiyaç duyulmaktadır.

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte artık sigorta sorgulama işlemleri ve hizmet dökümünü sorgulamak daha kolaylaştı. Daha önceleri sigorta sorgulama, emeklilik, tapu senet işleri, ssk hizmet dökümü gibi servislerden yararlanmak için ayrı sitelere giriliyordu. Artık SSK sitesinden bunları öğrenmek çok basit.

ssk-sorgulama

SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi iki yoldan yapılıyor bilindiği gibi. Bunlardan biri e-devlet üzerinden, diğeri ise E-SGM sayfası üzerinden şifresiz olarak yapılmakta. E-Devlet üzerinden işlem yapabilmek için şifreye, mobil imzaya yada elektronik imzaya ihtiyacınız oluyor.

Buradaki Ssk Sitesinde artık sizlerde hizmet dökümünüzü sorgulayabiliyorsunuz. Eğer hizmet gününüzü öğrenmek istiyor iseniz Ssk hizmet gününüzü buradan öğreniyorsunuz sayfasına girebilirsiniz.

Sgk.net adresinden öğreneceğiniz hizmet dökümleri sizin emekliliğinize ne kadar kalmış ve primlerin ödenmesini gösteren bir sayfadır.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.547 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.