AnasayfaHaber › Uçaklarda en çok unutulan eşyalar

Uçaklarda en çok unutulan eşyalar

Uçak yolculuklarını genellikle acelesi olan insanlar tercih ediyor. Bu acelecilikleri yüzünden de, uçaklarda bir çok eşya unutuluyor. Yurtdışı uçak firmalarından bazıları da, uçaklarda en çok unutulan eşyaların listesini yayınladı. Listede çok enteresan şeyler de yer alıyor, unutulması en doğal olan şeyler de.

Yabancı firmaların açıklamasına göre, uçak yolculuğu sırasındaki telaş hali, uyuma isteği ve korku unutkanlığı da tetikliyor. Uçaklardan korkan insanlar bir an önce uçaktan uzaklaşma psikolojisine girdikleri için, eşyalarının kaldıklarının farkına varmıyorlar. Uçaklarda elektronik cihazların düşürülme veya unutulma sonucunda en çok bırakılanlar arasında olması ise şaşırtıcı. Yapılan ankette uçak yolculukları sırasında uçakta bir şey unutanların sayısı %70 leri buluyor. Bu rakam otobüs yolculuklarında ise %55. Bunun bu kadar yüksek olmasının bir diğer sebebi ise uçak yolculuklarının otobüs yolculuklarına göre daha genç bir kesim tarafından tercih edilmesi.

Uçaklarda en çok unutulan eşyalar listesi ise şu şekilde :

1 – Kitap – % 20
2 – Cep Telefonu – %8
3 – Kıyafet – % 6
4 – Gözlük veya Güneş Gözlüğü – % 5
5 – Kulaklık – % 5
6 – Pasaport&Kimlik – % 5
7 – Fotoğraf Makinesi – % 3
8 – Yiyecek&Gıda Malzemesi – % 3
9 – Çanta – % 2

Ucuz Thy uçak bileti hizmeti veren Enuygun.com da sosyal mecralarda listenin aşağı yukarı buna benzediğini belirtmiş durumdalar. Ama Türk toplumunun yabancılara göre daha kontrolcü olması, unutkanlıkların azalmasını da sağlıyor.

Türkler için unutulmaktan en çok korkulan eşyalar listesi ise şu şekilde :

1 – Pasaport – % 25
2 – Cep Telefonu – % 16
3 – Cüzdan – % 10
4 – Çanta – % 8
5 – Bilgisayar – % 6
6 – Alyans – % 3

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.262 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.