AnasayfaMobilya / Dekorasyon › Üniversite Kütüphane ve Compact Arşiv Sistemleri

Üniversite Kütüphane ve Compact Arşiv Sistemleri

Üniversitelerde binlerce öğrenci eğitim görüyor. Her yıl yüzlerce öğrenci mezun olurken yüzlercesi de yeni kayıt yaptırıyor. Üniversitede eğitim gören her öğrencinin kimlik bilgileri, ders bilgileri, mezuniyet bilgileri gibi bilgileri içeren evrak ve dosyalar ise ömür boyu saklanmak zorundadır. Bu nedenle de üniversitelerin büyük arşiv salonlarına ihtiyaçları vardır. Eski tip arşiv sistemleriyle bu kadar çok belge ve dosyanın arandığında kolayca bulunabilecek bir düzende saklanması ise pek mümkün değildir.

Compact arşiv sistemleri ise üniversitelerin arşiv ihtiyaçlarını karşılamak için en uygun sistemdir. Bu sistemde tekli, ikili, üçlü, dörtlü raylar üzerinde hareket eden dolap grupları vardır.

Dolaplar önden arkaya doğru uzanır ve birbirinden ayrıldığında raflar ortaya çıkar. Oluşan koridorda aranan evrak ve dosya kolayca bulunur. Dolaplar üzerinde bulunan bir kol sayesinde çok rahat birbirinden ayrılır ve aranan dosya bulunduktan sonra tekrar birleştirilir. Compact arşiv sistemlerini en büyük avantajı yüzde 60-70 lere varan alan tasarrufu sağlamasıdır. Ayrıca çok iyi korunma sağladığı için dosyalar her zaman temiz ve yıpranmamış kalır. Ceylan çelik firması olarak her üniversitenin ihtiyaçlarına ve arşiv odasının ölçülerine uygun compact arşiv sistemleri yapıyoruz.

Arşiv sistemleri kaliteli sacdan yapılmaktadır ve elektrostatik toz boyalıdır. Merkezi kilit sistemiyle açılır ve kapanır. En yüksek oranda evrak güvenliği sağlanmıştır. Firmamız ayrıca üniversitelerin kitaplık ihtiyaçlarına da modern çözümler sunuyor. Yaptığımız üniversite kütüphane sistemleri ile kitaplar düzen içinde raflara yerleştiriliyor. Kütüphane alanının ölçülerine göre tekli, ikili, üçlü, dörtlü veya duvardan duvara kitaplıklar yapılabiliyor. Özellikle küçük kütüphanelerde çift yönlü kitaplıklar tercih ediliyor. Raflar kitap ebatlarına göre ayarlanabiliyor.

Kütüphaneler öğrencilerin en çok kullandığı alanlardan biridir. Çelik kütüphane sistemleri sağlam ve dayanıklıdır, yıllarca sorunsuz olarak kullanılmaktadır. Ancak gerek arşiv sistemleri gerekse kütüphane sistemleri için alanın ölçülerinin doğru değerlendirilmesi gerekir. Dolap ve kitaplıklar da alan ölçülerine uygun ölçülerle yapılmaktadır. Metal ve ahşabın birlikte kullanıldığı kütüphane sistemleri ile kütüphaneler estetik bir görünüm de kazanmaktadır. Kaliteli imalat ve uygun fiyat firmamızın çalışma prensibidir. Fiyatlarımızı ve ürünlerimizi görmeden karar vermeyin. Yurdun her yerinden sipariş alıyoruz ve demonte olarak gönderiyoruz.

Yazar : erkan

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.263 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.