AnasayfaModa - Kadın › Cilt Tipinizi Öğrenmenin Yolları

Cilt Tipinizi Öğrenmenin Yolları

Cildinizin güzel görünmesini istiyorsanız öncelikli olarak hangi cilt tipine sahip olduğunuzu belirlemeniz çok önemlidir. Cilt tipini belirledikten sonra cildinize uygun nemlendiriciler ve bakım ürünleri kullanarak pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bu nedenle kuru, yağlı veya karma cilt tipinden hangisine sahip olduğunuzu belirlemeniz çok önemli bir yere sahiptir.

Kuru Ciltler Nasıl Anlaşılır?

Kuru cilde sahip olan kişilerde ciltte yağ üretimi söz konusu olmadığından dolayı ciltleri kuru ve gergin bir yapıya sahiptir.

Yağ oranı oldukça az olan kuru ciltler hassas bir yapıya sahiptir.  Kuru cilde sahip kişilerde deri dökülmesi veya sivilceler meydana gelebilmektedir.

cilt-kremi-önerileri

Kuru cilde sahip olan bayanlar mutlaka nemlendiricili kremler ve içerisinde nemlendirici özelliği bulunan bakım ürünleri tercih etmeye özen göstermelidir. Ayrıca haftada bir uygulanacak yüz maskeleri cildin nem dengesini kazanmasını sağlayacaktır.

Yağlı Cilt Nasıl Anlaşılır?

Yağlı cilde sahip bayanların ciltleri sürekli parlar ve gözeneklerin fazla olması nedeniyle cildin hava alması engellenir. Yağlı ciltlerde bulunan dolu gözenekler sivilce ve siyah noktalar sebep olur ve cildinize kötü bir görünüm sağlar.

Yağlı cilde sahip kişiler cildine uygun yüz maskeleri kullanmalı ve cildini her akşam tonikle temizledikten sonra yıkamalıdır. Gün boyu ciltteki yağ, cilt temizleme mendilleriyle alınmalıdır.

Karma Cilt Nasıl Anlaşılır?

T bölgesi adı verilen alın, çene ve burun bölgesi yağlı olan kişiler karma cilt yapısına sahiptir. Yanak ve göz çevresinin kuru olduğu bu cilt tipinde cildin nemini dengeleyecek bakım kremleri ve maskeler kullanmanız önerilmektedir.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.245 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.