AnasayfaModa - Kadın › Erkek Gözüyle Makyaj

Erkek Gözüyle Makyaj

Bin yıllardır çeşitli şekillerde yüzlerini güzelleştirme çalışmaları bayanların, bunu erkekler için mi?  yoksa bayan rakipleri için mi yaptıkları konusunda ki tartışmalar var olduğundan bu yana yapılıyor. Bu konuda karşı cinsi için veya kendileri için yaptıklarına dair çeşitli görüşlere inanılmaya da devam ediyor. Bununla birlikte yapılan araştırmaların gösterdiği sonuçlara göre, bayanların makyajsızken makyajlı hallerini düşündüklerinde beyinlerinin dopamin salgıladığı ve makyaj yaptıkları zamanlarda dopamin salgılanmasının devam ettiği ortaya konulmuştur.

Kadınların makyaj yaptıklarında kendilerini çok daha iyi hissettikleri hatta sadece makyajlı hallerini düşündüklerinde mutlu oldukları çeşitli bulgularla bilim tarafından saptanmış durumda. Yapılan bir diğer araştırmanın sonuçları ise erkeklerin makyaj konusunda ne düşündükleri yaıplan makyajı fark edip etmedikleri hakkında;

Erkekler yapılan tüm makyajların farkındalığında, üstelikle bu konuya biraz eksi puanla baktıkları. Aşırı seçici ve beğenmezlikleri çok daha fazla olan erkekler, bununla birlikte yerinde ve doğru makyajı ise takdir ediyorlar. Birçok sebeple kadınların daha güzel görünmesine aracılık eden makyajın yapılması gerektiği düşüncesi, erkekler tarafından desteklense de, hafif olmayan ve güzelleştirmekten ziyade değiştirmeye ve farklılaştırmaya yönelik yapılan makyajlardan ise oldukça rahatsız ve itici buluyorlar.

erkek-moda

Bun göre karşı cins için makyaj yaptığını düşünen tüm bayanların, çok daha dikkatli şekilde makyaj yapmaları gerekli gibi zira erkekler bu konuda son derece katı notlar veriyor. Yapılan tüm makyajlarınızın erkekler tarafından fark edildiğini unutmamalısınız.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.224 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.