AnasayfaModa - Kadın › İş Görüşmelerine Giderken Nasıl Giyinmeli

İş Görüşmelerine Giderken Nasıl Giyinmeli

İş görüşmeleri elbette yaşamımızda önemli yere sahip, önemli olaylardan biridir.  Genelde üniversite bitimi sırasında yapılan iş görüşmeleri, üniversitelerde yıllar boyunca serbest kıyafetler kullanmaya alışmış olan bireylerin, eğitimlerinin bitiminin hemen sonrasında yapmaya başladıkları iş görüşmelerine, mülakatlara giderken nasıl giyinecekleri konusunda büyük bir boşluğa düşerler.

Üniversite yılları boyunca oluşmuş olan ve spor, serbest kıyafetlerden oluşan gardıroplarını kullanarak, yaşamlarının o andan sonrasına yön verecekleri görüşmeleri yapamayacaklarının farkında olanlar ne yapacaklarını bilemez bir duruma düşerler ve çoğunlukla da klasik bir görünümle istenilen sonuçlar üzerinde etkili olamazlar.

Nasreddin Hoca’ nın “ Ye kürküm Ye!” fıkrasından da anımsayabileceğimiz üzere, kıyafetle çizilen imaj son derece önemlidir. Şıklığıyla belirgin bir fark ortaya koyan adaylar, aynı veya paralel özelliklere sahip diğer adaylar arasından avantajlı bir konuma yükselirler.

Bu konuda ilk dikkat edilmesi gereken şey, görüşmeye gideceğiniz kurumun kültürüdür. Her kurum kendi içerisinde belirli bir stile sahiptir. Örneğin resmi bir kurumun çalışanları ile bir bankacı veya herhangi bir ajansta çalışan kişiler aynı şekilde giyinmezler.

Bu konuda ikinci dikkat edilecek konu ise vücudunuzun hatları ve belirgin özellikleridir. Şık görünebilmek için vücut hatlarının fazla göze batan belirgin kısımlarını belirsiz hale veya sorunlu olduklarını düşündüğünüz bölgelerini ise kamufle etmeye yönelik kıyafet seçimleri yapılmalıdır.

İş dünyasının ciddiyetini yansıtacak renk seçimleri ilk izlenim için oldukça önemli olan bir diğer maddedir.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. balık burcu

    Emeğiniz için teşekkürler faydalı bir yazı olmuş.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.261 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.