AnasayfaModa - Kadın › Sokak Modası Nedir

Sokak Modası Nedir

Moda nedir sorusu halen toplumların gündemini meşgul eden, sürekli olarak tanımlanmasına rağmen zamana ve duruma göre kendi tanımı bile değişen, gelişme veya ilerlemeye bağlı olarak sürekli değişkenlik gösteren bir kavramdır. Giyim, yemek, müzik, sanat ve bunun gibi çok farklı akımları dönem dönem ve sürekli olarak etkileyen, dolayısıyla yaşamımızın her kısmına etki eden bir kavramdır.

Sokak modası ise sokaklarda giyilen kıyafetler anlamında düşünülse de aslında biraz daha farklı. Bireylerin kendilerine yakışan kıyafetleri giyerek oluşturdukları stillerin başkaları tarafından beğenilerek taklit etmesi sonucu oluşan akımlara sokak modası deniyor. Önceleri bu durum alanın uzman tasarımcıları tarafından ortaya çıkarılmamış olsa da, ilerleyen zamanlarda insanların yoğun şekilde ilgisini çekmesi sonucu şu an yine uzman tasarımcılar tarafından yönlendirilen bir akım durumunda.

Bir kategori olarak benimsenmiş olan sokak modası konusunda uzman tasarımcılar her yıl büyük uğraşlar sonucu çok çeşitli ve zengin kreasyonlar ortaya koyuyorlar. Sokak modası hakkında belirleyici olarak söylenebilecek ilk kural, modanın takipçilerinin sokaklara uyumlu aykırılıklarla farkındalık yaratmak yerine uyumlu halleriyle etki bırakmak olduğunun altını çizelim.

moda-2013

Çok çeşitli kıyafetler, aksesuarlar, az bulunan veya yörelere ait aksesuarların kullanımı, yerine göre el örgüsü babaannemizden kalan kazakları giymek ve sokağa uyumlu olmak sokak modasının ilkleri arasında. Aslında bir anlamda modayı takip etmeyen veya bir şekilde tepki gösteren kitleleri de modanın içerisine çeken alternatif moda olarak ortaya çıkmış olan sokak modası günümüzde moda dünyasının en etkili kategorilerinden biri haline gelmiş durumda.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.267 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.