AnasayfaMüzik › Ayselim Albümü için Herkes Bir Arada

Ayselim Albümü için Herkes Bir Arada

Aysel Gürel. Hatırladınız değil mi bu ismi. Türk müziğinin efsane isimlerinden. 2008 yılında kaybetmiştik malesef. Ama şarkıları ile hep aklımızda o artık. Türk pop müziğinin eskimeyen isimlerinden bir tanesidir o. Yıllarca emek veren söz yazarı Aysel Gürel, Ayselim albümü ile yeniden gündeme gelerek karşımıza çıkıyor.

Yazmış olduğu şarkılar çeşitli sanatçılar ile hayat buldu ve hepsi çok sevildiler. Dillerden dillere uzun yıllar dolaşarak unutulmayan şarkılar yaptı. Çok değişik tarzlarda karşımıza çıkan rahmetli Aysel Gürel Türk Pop Müziğinin kurucu isimlerinden birisidir. Yazmış olduğu şarkılar o kadar çok sevildi ve ünlü isimlerle hayat buldu ki yeniden rahmetli Aysel Gürel anısına “Ayselim” albümü yeniden ünlü isimler ile hayat buluyor.

Tarkan’dan Ajda Pekkan’a, Sezen Aksu’dan Sertab Erener’e pek çok ünlü seslerin bir arada olduğu ‘Ayselim’ projesi ortaya çıktı. Albümde Taşkın Sabah, Demir Demirkan, Mustafa Ceceli, Levent Yuksel, Fahir Atakoğlu, Nadav Biton,Özgür Yedevli, Ozan Çolakoğlu, Eylem Pelit gibi ünlü aranjörler yer alıyor. Ayselim albümünün şarkıları ve seslendiren sanatçılar haberimizde.

1. Jattendrai- Aysel Gürel
2. Sır- Sezen Aksu
3. Firuze- Tarkan
4. Ayıpsın Ayıp – Ajda Pekkan
5. Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam- Sertab Erener
6. Sitem- Ata Demirer
7. Yolun Başında- Ayşegül Aldinç
8. Ben Her Bahar Aşık Olurum- Levent Yüksel
9. Ünzile- Aşkın Nur Yengi
10. Yine Yeniden- Yaþar
11. Sevda- Yasmin Levy
12. Ah Mazi- Emre Altuğ
13. Olacak Olacak- Ayla Çelik
14. Sultan Süleyman- Mabel Matiz
15. 1945- Eda & Metin Özülkü

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.228 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.