AnasayfaOyun Dünyası › Masaüstünde Üst Seviye Oyun Oynamak İçin

Masaüstünde Üst Seviye Oyun Oynamak İçin

Masaüstü bilgisayarlarda güncel oyunları rahat bir şekilde oynayabilmek için misal olarak Diablo 3 gibi, Crysis 3 gibi ve Call of Duty 5 gibi oyunları oynayabilmek için özellikle ekran kartı konusunda güçlü bir bilgisayara sahip olunması gerekmektedir.

4

Bilgisayar üzerinde yer alan ekran kartının minmum 256 Bit veri yoğunluğuna sahip olması ve yine minimum 1 B’ lik bir bellek kapasitesine sahip olması bu gibi oyunların masaüstü bilgisayarda rahatlıkla oynanabilmesi için yeterli olacaktır.

Bunun dışında bilgisayar kullanıcısı harici ekran kartlarını bu şekilde kullandıkları takdirde masaüstü bilgisayarın oyun performansı yükselecektir. Güncel oyunları masaüstü bilgisayar oynayabilmek için ekran kartının haricinde 64 Bit destekli bir işlemci modeline sahip olunması gerekmektedir. İşlemci modelinin çok çekirdekli olması da masaüstü bilgisayarda oynanan oyunların performansını çok ciddi derece etkileyecektir.

Masaüstü bilgisayarlarda güncel oyunları oynayabilmek için işlemci ve ekran kartının yanı sıra masaüstü bilgisayarın bellek büyüklüğü ne kadar fazla ise oyun oynarken o derece performans artışı sağlanacaktır. Bu konuda en çok oyunun seviyelerinin yüklenmesi beklenirken daha az sorun ile karşılaşılmaktadır.

Günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılmakta ve oynanmakta olan FPS oyunları çok daha fazla grafiksel yoğunluğa sahip olması nedeni ile masaüstü bilgisayarların oyunu daha iyi kalitede oynayabilmeye olanak sağlayacak çok daha yüksek grafiksel oyun performansı için ekran kartı yerine başka hususlar kullanılabilir. Bu hususlar arasında Crossfire, Phys X veya SLI gibi yöntemler vasıtası ile birden fazla ekran kartı birbirine bağlanarak daha yüksek bir oyun performansı elde edilebilmektedir.

Yazar : -EagLe-

Blogesinti ~ Teknoloji haberleri,Güncel blog,Sinema haberleri ve bir çok konudan haberiniz olacağınız bir güncel blogdur.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. Güzel bir paylaşım olmuş kardeşim 🙂

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.224 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.