AnasayfaOyun Dünyası › Oyunlar ve Gelişim

Oyunlar ve Gelişim

Son on yılda insanlar fantastik bir dünyanın içinde kendilerini buldular. Bu fantastik dünya hepimizin çok sevdiği oyun dünyasıdır. Atari oyunları ile başlayan bu fantastik dünya bilgisayar, playstation ve Xbox oyunları ile devam etmektedir. Artık her çeşit oyunu piyasada bulmak çok kolay. Oyunları artık kalitelerine göre kıyaslayıp ona göre satın almaktayız ki insanlar bu konuda çok haklı. Bunun nedeni artık her türde birbirine alternatif olabilecek birçok oyun bulunmaktadır. Bu oyunların birbirlerine göre eksileri artıları elbette vardır fakat hepsinde ön plana çıkan şey farklıdır. Oyunlar genellikle macera, aksiyon, spor ve stratejik oyunlardan oluşmaktadır ve bu türlerden her birinin birbirinden ayrı bir kitlesi bulunmaktadır.

Gerilim ve aksiyon türünde ön plana çıkan oyun türleridir. Bu tür oyunlar hem çocuklar hem de yetişkinler için oldukça zevkli oyun türüdür. İnsanlar bu tür oyunları oynarken kendilerini başka tür dünyanın içerisinde bulur ve o dünyada yaşayan bir birey gibi kendilerini oyunların içinde hissederler. Oyunlardaki teknolojik gelişmeler oyun sektörünü çok fazla etkilemiştir. Eskiden oyunlar sadece çocuklara hitap etmekteydi şimdi ise oyunlarda ki geliştirilen grafik kalitesi ve ses kalitesi ile oyunlar adeta gerçek bir dünya gibi oyunculara yansıtıldığı için her yaştan insan oyun oynamaktadır. Bu tip gelişimler o kadar ilerledi ki artık oyunlarda her türlü gerçekliğe dikkat edilmektedir.

Çünkü oyuncu kitlesi o kadar acımasız ki oyunda gördükleri en ufak hatalardan rahatsızlık hissedip o oyun üreticisine karşı bir önyargı içerisinde bulunmaktadırlar. İnsanlar oyunları satın almadan önce oyun incelemesi okuyup ona göre oyunlar hakkında bir ön fikir oluşturmaktadır. Bu incelemeler de oyuncuların kendileri tarafından yazıldığı için oyunlardaki hatalar belirtilir ve bu durum oyun hakkında ki kötü haberlerin yayılmasını sağlar. Günümüzde birçok oyun firması zaten birbirleri ile büyük rekabet içerişinde oldukları için birbirlerinin önüne geçmek için yoğun çaba sarf etmektedirler. Bu yoğun çaba sonucunda da oyun sektöründe sürekli yeni gelişmeler yaşanmaktadır. Oyunlarda ki bu yeni gelişmeler sürekli iyi yönce gelişmeler sağlayıp hedef kitlenin büyümesine yardımcı olur.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.263 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.