AnasayfaSağlık › Acıkmadan Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Acıkmadan Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Toplumumuzun sorunlarından biride diyeti düzenli uygulayamamaktır. Çoğu kişi ister kilo vermek için ister kilosunu kontrol altında tutmak için düzenli beslenmeyi hedefler. Bunun en büyük sorunu, önüne geçilemeyen açlık hissidir. En çok yapılan hatalardan biride diyet sırasında yeterli beslenememek ve kendinizi aç bırakmak gibi yanlış davranışlardır. Kilo vermek demek kişinin uzun süre aç kalması demek değildir. Bu yanlışlar kişide baş dönmesi, halsizlik gibi belirtilere neden olabilir. Düzenli beslenen kişi kilo alımı da dengeler. Kişi kilo vermeye karar verdiğinde çoğu zaman açlık hissiyle başa çıkamaz. Yanlış uygulanan diyet listeleri kişinin açlık hissini artırır, kilo vermek yerine kilo aldırır.

 Acıkmadan Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

  • İlk olarak kilo vermek demek tek öğün yemek değildir. Kilo vermek isteyen kişi az ve sık yemelidir. Öncelikli olarak öğünlerinizi çoğaltın, her öğünde doymadan masadan kalkın.
  • Beyaz ekmeği azaltın onun yerine tam tahıllı yemekler tüketin, meyve suyu içmek yerine bol meyve tüketin.
  • Şerbetli tatlılar yerine sütlü tatlı tercih edin.
  • Elma, ayva gibi kabuğuyla yenebilen meyveleri kabuklarıyla tüketin.
  • Çiğ tüketilebilen sebzeleri (salata, havuç gibi) her öğün tüketin.
Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.548 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.