AnasayfaSağlık › Bebeğin Pişik Olmasını Önlemek İçin Ne Yapmalıyım

Bebeğin Pişik Olmasını Önlemek İçin Ne Yapmalıyım

Yeni doğum yapan annelerin en büyük problemlerinden biri olan pişik konusundan bahsetmek istiyorum. Her annenin kafasında aynı soru var. Pişik neden oluyor? Hemen anlatmak istiyorum. Bebeğiniz sık sık pişik oluyorsa bu onun hassas bir cilt sahibi olduğunun işareti olabilir. Ya da bu sizin hatanızdan kaynaklanıyor olabilir.

Nasıl mı? Bebeğinizin cildinize uygun pudra ve bebek bezi kullanmıyor olabilirsiniz. Ayrıca bebeğinizin bezini sık sık değiştirmiyorsunuzdur. Bebeğinizi banyo yaptırırken sert sabunlar kullanmanızda buna neden olabilir. Diğer taraftan bebeğiniz tombul olabilir. Buda beziyle sürtünmesi sonucu pişik yapabilir. Son olarak bebeğinizin çamaşırını elde yıkıyorsanız sabun kalıntısı da kalmış olabilir. Artık üzülmeyin. Bizler sizin için bu sorunların çözümünü bir araya getirdik ve bu çözümleri uygulayarak pişik sorununa artık son verebilirsiniz.

bebek-bakıcısı

İlk yapmamız gereken işlem bebeğinizin altını sık sık değiştirip, altını kuru tutmaktır. Eğer kuru tutmasanız bir süre sonra bu pişik olarak bebeğinize acı verecektir. Diğer bir yöntemimiz ise bebeğinizin altını değiştirdikten sonra bir on dakika kadar bebeğinizin altını havalandırmanızdır. Böylece hava alarak pişik oluşumunu engelleyecektir. İçeriğini bilmediğiniz pudra ve kremler yerine çinko oksit içeren krem ve yağlar kullanın. Mesela size birkaç pişik kremi markası önermek istiyorum. Dalin, Oxiderm bunlar çinko oksit içeren kremlerdir. Tüm bunları yaptıktan sonra bebeğiniz hala pişik oluyorsa bu mantar olabilir. Çünkü en yaygın mantar bakterisi pişiktir. En kısa zamanda doktorunuza görünmenizi tavsiye ederiz.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.224 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.