AnasayfaSağlık › Bebeğinizin Ateşi Çıktığında Neler Yapılmalı?

Bebeğinizin Ateşi Çıktığında Neler Yapılmalı?

Her anne bebeğinin hasta olmasından korkar. Hele de bebeğin ateşi çıktığında daha çok endişelenip ne yaptığını bilmez. Bu tür konularda ne kadar zor olsa da soğukkanlı davranıp mantıklı hareket etmeliyiz. Bizde sizler için nasıl hareket etmeniz gerektiği konusunda bir makale hazırladık. Devamı makalemizde…

İlk olarak yapmamız gereken işlem soğukkanlılığınızı korumaktır. Çünkü panik olduğunuz zaman mantıklı hareket edemez doğal olarak ne yapacağınızı bilemezsiniz. Daha sonra bebeğinizin ateşini ateş ölçer yardımıyla ölçün. Eğer çok yüksek ise doktora gitme şansınız varsa gidin. Yoksa bebeğinizin üzerindeki tüm kıyafetleri çıkarın. Üzerini bir battaniye ve ya herhangi bir örtüyle örtmeyin. Vücudunun hava almasını sağlayın. Bulunduğu odayı da serin tutmaya çalışın.

bebeğim-ateş-kaldırıyor

Odanın sıcaklığı 21 -22 derecede olması yeterlidir. Ateşi çıktığı zaman bol bol sıvı verin. Eğer hala ateşi düşmediyse ılık bir duş aldırın. Ve duştan sonra ıslak bir havlu ya da bez ile eklem bölgelerine kompres yapın. Dedelerimiz, ninelerimiz bir suyun içerisine sirke koyarak ateşli bölgelere havlu koyarlarmış. Sizde bu yöntemi uygulayabilirsiniz ve kesinlikle işe yarıyor. Diğer bir yöntemimiz ise bir havlu ve ya çarşafı ıslatıp bebeği onla sarmaktır. Bir süre sonra göreceksiniz ki bebeğinizin ateşi kendiliğinden düşecek. Bu yöntemler daha çok ateşi aniden yükselenler içindir. İlaç vücuda girdikten sonra etki eder ve belirli bir süre zarfının geçmesi gereklidir. Uyguladığımız yöntemler ise anında keser.

Eğer bebeğiniz kusuyorsa,ateşi 38 derecenin üzerine çıkmışsa, ishal olmuşsa kesinlikle acilen bir doktora başvurmalısınız.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13.406 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Son Yorumlar

Sponsor Reklamlar