AnasayfaSağlık › Depresyon hakkında bilmedikleriniz

Depresyon hakkında bilmedikleriniz

Depresyon tedavi gerektirebilen bir sağlık sorunudur. Suçluluk ve mutsuzluk gibi hisler çok daha fazla mevcuttur. Depresyon rahatsızlığında olan bir kimse kararsızdır. Bu durum normaldir. Yerli, yersiz ağlaya bilir. Kriz geçirebilir. Hatta intihara kalkışması bile görüle bilen bir hastalıktır.

İnsanın beyninde ki bazı kimyasal değişimle bu hastalık meydana gelebilir. Örnek vermek gerekirse:

– Aile içi şiddet,

– Ekonomik sıkıntılar,

– Aile ayrılığı,

– Eş ile tartışma,

– Günlük hayatta ki olumsuz yönler

gibi bir çok Depresyona mağruz bırakıcı nedenler vardır. Kadınlar hormonel olarak duygusal yaratıldıkları için erkeklerden daha da fazla Depresyona girme hastalığına daha yakındır.
Aile içi şiddet, ayrılık ve boşanma sonucu kadınlar Depresyona girebilmektedir. Erkekler de daha az görülen bu rahatsızlık kadınların %45 civarında görülen bir rahatsızlıktır.
Genç kızların ve erkeklerin ergenlik dönemi Depresyon hastalığına daha yakındır. Büyüme zorlangıcı, aile baskısı Depresyona daha da fazla sürekleye bilmektedir.

+131

(Etiket: depresyon hakkında bilgiler, depresyon hastalığı nedir, depresyondan nasıl kurtulunur)

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.539 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.