AnasayfaSağlık › En Masrafsız Spor: Yürüyüş

En Masrafsız Spor: Yürüyüş

Sağlık sorunlarımızın nedenlerinin başında hareketsizliğin geldiği kanıtlanmış durumda. Tansiyondan kiloya, şekerden kalp sorunlarının sebepleri fazla besin tüketip, tükettiğimiz besinleri yakmadan hareketsiz yaşamak. Teknolojinin getirdiği imkanlarla tamamen hareketsiz geçireceğimiz günlere doğru ilerlerken sağlık sorunlarımızın da hızla arttığını görüyoruz.

Özellikle ramazan ayında uzun süreli açlıktan sonra besin ihtiyacımızı kontrol edemeyerek, hızla tükettiğimiz yiyeceklerden sonra kendimizi hareketsiz bir şekilde günü tamamlamaya bırakıyoruz. Sağlığımızı kontrol altına almak için yapılacak en doğru iş ise egzersiz yapmak. Egzersiz yapmanın da en ucuz yöntemini de yürüyüş olarak belirtebiliriz çünkü diğer sporlara ayrı bir bütçe ayıramayabiliriz, fakat yürüyüş yapmak bu yönden oldukça maliyetsiz. Bu yönden günlük olarak yapacağımız hafif yürüyüşler hem beden hem ruh sağlığımız için oldukça faydalı. Belki işten gelirken otobüsten ineceğimiz bir önceki duraktan yürüyüş, belki iftar vakitlerinden sonra yapacağımız kısa yürüyüşler hem kilo sorunumuzu hem diğer sağlık sorunlarımızı en aza indirmede oldukça işe yarayacaktır hem de psikolojik olarak kendimizi iyi hissetmemizi sağlar.

yuruyus-spor

Gün içinde evde dahi olsak atacağımız fazladan adımlar bize olumlu yönde geri dönecektir. Yürüyüşlerimizde azdan çok adıma doğru olarak yapacağımız artış, bedenimize olumlu yönde değişim kazandıracaktır. Kaslarımızı korumada oldukça etkili olan yürüyüş, her gün düzenli yapıldığında enerjimizi en üst seviyeye çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.269 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.