AnasayfaSağlık › Hamilelikte Ağır Kaldırmak

Hamilelikte Ağır Kaldırmak

Egzersiz yapmak ve yahut ağırlık kaldırmak/çalışmak normal bir insan için bile göz korkutucak derecededir. Bu durumda bebek bekleyen Anneler için çok uzak bir ihtimal gibi görünüyor olabilir.

AFPA ve NASM sertifikalı olan Dr. Crawford, doğum öncesinde her bedene uyan rahat bol bir elbise kuralını Annelere şiddetle önermektedir.

Dr. Crawford’a nazaran bazı bayanlar crossfit denilen ağırlık çalışmaları ile istediği verimliliği elde eder iken,  bazı bayanlar ise spor yapmadan günlük işleri ( ev, iş vs ) ile kendilerini azda olsa formda tutabilirler. Bazı bayanlar ise ağırlığın yanı sıra yoga ve düşük şiddet derecesindeki egzersizleri tercih etmektedirler.

Dr. Crawford’a göre ağırlık, spor, egzersiz yapmak insana aşağıdaki dayanıklılık hislerini uyandırdığını söyledi.

  • Hamilelik sıkıntılarının ve ağrılarının azaldığını
  • Fiziken dayanıklılığını
  • Zihinsel dayanıklılığını

Hamilelikten önce düzenli ve programlı bir egzersiziniz var ise illaki ağırlık yapacağım diye egzersizinizi askıya almayın. Düzeninizi bozmayın!

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.547 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.