AnasayfaSağlık › Kaliteli Diyet Nasıl Olmalıdır?

Kaliteli Diyet Nasıl Olmalıdır?

Bahar aylarından yaz aylarına geçtiğimiz şu zamanlarda kışın alınan fazla kilolardan dolayı yazın rahat ve açık elbise giyme gereksinimi duyan insanlar ve yaz sıcağında fazla kiloların verdiği rahatsızlığı önlemek adına çoğu insan, diyet yaparak yaz aylarında rahat ve fazla kilolarından kurtulmuş bir biçimde geçirmek ister. Yaz aylarında istenilen kilo olarak istenilen seviyeye gelmek için çeşitli diyetlere başvurularak kısa zamanda zayıflama ve istenilen kiloya bir an önce erişme isteği doğar.

Çoğu insanın bu dönemde yaptığım dengesiz diyetler sağlık açısından diyet yapan kişiyi zor durumlara sokmaktadır. Kan şekerin düşmesi, vücutta halsizlik ve buna benzer bir sürü istenmeyen rahatsızlıklar ortaya çıkmaktadır.

Tabi ki yaşam felsefesini diyet üzerine kuran ya da kendi metabolizmasını yormayacak, rahatsızlıklara imkân vermeyecek şekilde yeme alışkanlığı olan bireylerde kaliteli diyet yapmış olmaktadır. Kaliteli Diyet Nasıl Olmalıdır diye olaya bu açıdan baktığımızda, olayı bir diyet olarak değil de sağlıklı yaşam tarzı olarak düşünen insanlar yılın bütün aylarında sağlıklı bir bedene sahip olurlar. Bunun nedeni ise, yeme içmelerine dikkat etmeleri, sağlıklarına dikkat etmeleri gibi etkenleri sayabiliriz.

düzenli-diyet

Konuya yeme içmeye dikkat etme noktasında baktığımızda, ben vücudumu seviyorum, yazında kışında aynı formda olmak istiyorum diyen bireyler her zaman yeme ve içmelerine dikkat etmektedirler. Mesela;  yeme öğünlerini kilolarını koruyacak şekilde ve kilo almayacak şekilde ayarlarlar. Tüketecekleri yemek ve yiyecekleri ona göre seçerler.

Sağlığına dikkat etme noktasında baktığımızda ise, her gün belli birkaç egzersiz hareketi yaparak ya da yürüyüş ya da spor yaparak vücuttaki fazla yağların atılmasını sağlarlar.

Sonuç olarak kaliteli diyet nasıl olmalıdır diye düşündüğümüzde, bunun bir diyet olarak değil, sağlıklı yaşam tarzı olarak benimsenmesi gerekmektedir.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. tek başına diyet olmuyor. hareket şart. uzun sürecek sporlara zamanım olmadığı için bir televizyon programında trambolin kullanıp zayıfladığını anlatan bir kaç kişi gördüm. ilk başta inandırıcı gelmedi. zıplayarak zayıflanır mı diye 🙂 gerçekten zayıflanırmış. zamanı olmayan ve çabuk sıkılanlar için çok iyi bir spor aleti. yazıyı okuyan kişiler için bunu bilgi amaçlı yazdım. umarım işinize yarar…

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.263 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.