AnasayfaSağlık › Saç Kıran Hastalığı ve Tedavisi

Saç Kıran Hastalığı ve Tedavisi

Tıp dilinde Allopecia Areata olarak bilinen saç kıran rahatsızlığı çoğu insanın yaşamı boyunca karşısına çıkan bir saç hastalığıdır. Saç kıran için yaş aralığı ya da cinsiyet ayrılı yoktur. Her yaşta insanın ve kadın, erkek ayırt etmeksizin her cinsiyette insanın karşısına çıkan bir saç dökülme şeklidir.

Daha çok üzüntü ve vücudun bağışıklık sisteminin zayıfladığı dönemlerde ortaya çıkan bir hastalıktır. Aniden işten çıkartılma, bir yakınını kaybetme vs gibi ani şokların yaşandığı durumlarda da bu rahatsızlığa rastlamak mümkündür. Bu saç dökülmesi şekli normal saç dökülmelerinden oldukça farklı ve çok daha rahatsız edicidir.

saç-kıran-hastalığı

Saçın belli bir bölümünde para şeklinde bir alanın komple dökülmesiyle oluşur ve tedavi edilmemesi takdirin de saçın her tarafına yayılır. Hatta saçla da sınırlı kalmayıp kaş ve erkekler de sakala kadar sıçraya bilir. İnsanın fiziksel sağlığını bozduğu gibi aynı zaman da ruhsal sağlığının da bozulmasına yol açar. Bu rahatsızlık için en etkili tedavi şekli halk arasında yaygınca uygulanan Sarımsak yöntemidir.

Bu yöntem için öncelikle saç kırana yakalan bölge hafifçe tahriş edilir. Hatta iğne ucuyla çizilmesinde fayda vardır. Sonrada tuza batırılan sarımsak sertçe o bölgeye sürülür. Canınız yanana kadar sürterek o bölgeye sürmelisiniz. Bu uygulama yapıldıktan kısa bir zaman sonra o bölgeden yeniden saçların çıktığını görebileceksiniz.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.261 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.