AnasayfaSağlık › Sağlıklı Ve Zinde Yaşam

Sağlıklı Ve Zinde Yaşam

Günlük hayatın stresi, iş için koşturmalar, çocuk bakımı ve ev temizliği derken bir çoğumuzun enerjisi düşmekte, yorgunluk, halsizlik ve hatta hastalıklarla bile karşılaşmaktayız. Bu gibi durumlara son vermek daha mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamak aslında çok basit ve bizlerin elinde olan bir şeydir. Bunun için yapmamız gereken şeyler çok basit aslında.

Sabah duş aldığımızda hem soğuk hem de sıcak su kullanarak duş almak bizleri dinç kılacaktır, mısır ve buğday gibi lifli yiyecekler kullanmak sizlerin enerjik bir yapıya sahip olmanızı sağlar, yeşil sebze, kurutulmuş meyve ve tahıl gevreklerinden kullanmak demir vitamini yapacaktır ( günde 40 gr. civarı ), tavuk, balık, peynir, fasulye ve yumurta tüketmeyi de ihmal etmemeliyiz,  günde en az 2 yada 3 litre su tüketerek daha dayanıklı ve stresimizi az olacaktır, dik durun dik durmadığınız zaman kaslar daha hızlı çalışır ve daha çabuk yorulmanıza sebep olur, müzik dinleyin sizlerin stresini azaltır ve daha huzurlu hissedersiniz, her sabah dışarıya çıkarak daha huzurlu olabilirsiniz.

Çalıştığınız zaman gözlerinizi sık sık kapatarak dinlendirebilirsiniz, vücut asidinizi dengeleyiniz, düzenli olarak yemeğinizi yiyin düzenli yemek yemek şeker veya tansiyonunuzu dengede tutar halsizlik yapmaz, güne sıkı bir kahvaltı ile başlayınız, derin nefes alıp verin bu şekilde daha fazla enerji depolayabilirsiniz, cep telefonunuzu ihtiyaç olmadığı zaman  kullanmayınız, yürüyüş yapmak sizlere huzur verir ve günde en az 20 dakikayı kendinize ayırınız. Sağlıklı ve zinde bir yaşam için yapılabilecek temel şeyler bunlardır. Huzur dolu mutlu günler bu sayede sizlerin olacaktır. Kendinize iyi bakınız.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.228 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.