AnasayfaSağlık › Sağlıklı Yaşam için Bize Görünün

Sağlıklı Yaşam için Bize Görünün

Cinsellik, sağlığın bir numaralı ilaçlarından bir tanesidir. Ancak istenmeyen durumlar ile karşı karşıya kaldığınızda hayatınızı karartabiliyorsunuz. Bu yüzden dikkatli olmakta fayda var. Sizlere kürtaj hakkında bazı bilgiler vermek istiyoruz bu yazımızda. Kürtaj veya rahim tahliyesi: gebeliğin özel aletler yardımıyla sonlandırılması demektir. Kürtaj yalnız Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları tarafından yapılmalıdır. 18 yaşından küçük olanlarda velisinin onayı gerekir. 18 yaşından büyük bekar olanların kendi onayı yeterlidir. Evli olan gebelerde eşlerinin de onayı alınmalıdır.

On haftaya kadar olan gebelikler ”yasal tahliye” sınırları içindedir. On haftadan büyük gebeliklerin tahliyesi anne ve fetüs sağlığı açısından tıbbi endikasyon olduğu takdirde sağlık kurulu kararı ile mümkündür. Dikkatli bir ultrason eşliğinde yapılan Jinekolojik muayene ile gebelik haftası belirlenir. Yasal tahliye hem lokal hem de sedo-analjezi şeklinde uygulanan genel anestezi altında yapılabilir. İşlemin tümüyle ağrısız olması istendiğinde genel anestezi daha uygundur.

Steril şartlarda Karman enjektör ucuna takılan plastik kanüllerle (4-5-6 nolu) ve vakum tekniği uygulanarak kürtaj işlemi gerçekleştirilir. Ülkemizde yasal kürtaj yaptırmanın bazı şartları vardır bunların en önemlisi ise gebeliğin 10. haftasını doldurmamış olması gerekmektedir. izmir kürtaj merkezi olarak bölgemizde steril ve vakumlu kürtaj yöntemleri uygulayarak ve hastalarımıza kesinlikle son kararı olup olmadığını sorarak ve hatta gerekirse psikolojik destek uygulayarak izmirde güvenilir ve steril kürtaj işlemi yapmaktayız.

hamilelik

Ne yazıktır ki, özellikle internette izmir kürtaj denildiği zaman bir kasap gibi rekabet içinde olan kadın doğum uzmanları 250 – 300 TL gibi fiyatlar ile merdiven altı kürtaj işlemleri yapmaktadırlar. izmir kürtaj merkezleri arasında yani kadın doğum uzmanları arasında, kadın kulüpleri ve diğer tartışma platformlarında, EgeJinekoloji.com kadın doğum uzmanlarını biraz pahalı olsada kadınlar arasında şiddetle tavsiye edildiğini görmekteyiz. Bölgemizde bu denli iyi hizmet veren Jinekoloji merkezlerinin olması hala umudumuzun olduğuna işaret etmekle birlikte, Egejinekoloji ’den feyz alarak ve izmir de kürtaj yaptırmak isteyen hastalarımıza izmirkürtajmerkezi.com olarak yüksek kalitede ve steril bir sağlık hizmeti sunmaktayız.

Lütfen internet te sizde bir gün izmir kürtaj diye ararsanız ve karşınıza çıkan sağlık kuruluşlarından fiyat almadan önce nasıl bir yöntem uyguladıkları çalışma ruhsatlarının olup olmadıkları ve hatta muayenelerine uğrayınca diplomalarına bir göz atın. Bu Sağlık meselesinin yanı sıra bir toplu kıyım işlemine ortak olup olmadığınızı kontrol edin. Lütfen bu durumu kişiselleştirmeden toplumsal bir sorun için sizde elinizden geleni yapın.

izmir kürtaj merkezleri için referans olabileceğimiz bazı web siteleri ve klinikler ise: www.egejinekoloji.com – www.izmirkurtajmerkezi.com – www.kadinhastaliklari.com.tr – www.kurtajmerkezi.com.tr – www.drfatmahorasan.net Adreslerinden yararlanabilirsiniz.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13.406 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Son Yorumlar

Sponsor Reklamlar