AnasayfaSağlık › Sigaranın Sağlığa Zararları

Sigaranın Sağlığa Zararları

Milenyum çağını yaşadığımız dünyamızda insanlar sigara ile olan savaşa ağırlık vermiş durumdadırlar. Hatta bu savaş bireysellikten tamamen uzaklaştı ve toplum hareketi halini almıştır. Toplumun sigara ile olan savaşı yüzyılımızda en geniş kapsamlı olarak verilen bir halk mücadelesi olarak da nitelendirilebilir.

Ülkemizde de bu konuda birçok yasak ve kanun getirilerek insanları sigaradan uzaklaştırmak için milletçe ve devletçe bir hareketin içine girmiş durumdayız. İnsanların ve toplumların bu kadar çok sigara ile savaşmasının asıl nedeni ise sigaranın insan sağlığına verdiği zarardır. Çağımızın hastalığı olarak nitelendirilen kanser hastalığının en önemli nedeni sigaradır. Sigara içen insanların içmeyen insanlara göre kansere yakalanma riski % 90 oranında artmaktadır. Kanser sadece bir hastalık değildir. Ölümcül bir hastalıktır. Hala yaşadığımız yüzyılda tam olarak kesin tedavisi bulunamayan kanser hastalığının bedenimizde açtığı zararların önüne geçmek için ilk adım olarak sigaradan uzak durmalıyız.

sigaraya-son

Ayrıca sigara sadece içen insan için değil içmediği halde sigara içilen ortamlarda bulunmak zorunda kalan insanlar içinde son derece sakıncalıdır. Pasif içici olan bu insanlar da sigaranın tüm zararlı etkilerini bedenlerine almak durumunda kalmaktadırlar. Hatta ülkemizde sigaranın kapalı ortamlarda ve toplulukların içinde içilmesinin yasaklanmasının da en önemli nedeni budur. Bu sayede sigara içmeyen pasif içiciler bir şekilde korunmuş olacaklardır.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.228 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.