AnasayfaSağlık › Spor Yaparak Genç Kalın

Spor Yaparak Genç Kalın

Kadın ve erkek, yaş ilerledikçe genç görünümlerini korumak ister. Kadınlar, makyaj teknikleri, saç rengi, kozmetik gibi geçici önlemler almaya çalışırken; erkekler giyiniş ve yaşayış biçimleri ile bu yarış içinde kendilerini bulurlar. Oysa ki genç ve sağlıklı olmanın en etkili ve kesin çözümü sağlıklı beslenmek ve spor yapmaktır. Spor yaparak çalıştırdığımız vücudumuz, zinde kalır ve hastalıklara karşı savaş gücünü artırır. Hareketsiz bir yaşam, obezite ile gelen birçok kötü hastalığa kapıları tamamen açar.

Günümüz koşullarının getirmiş olduğu hareketsiz yaşama karşı dünyanın birçok ülkesinde kampanyaların başlaması ile sağlıklı beslenme ve spor yapma alışkanlığı kazanmak için harekete geçmeniz yeterli. Evinizin bir köşesini bu kez sağlığınız için ayırın. Haftada 2 gün sağlıklı günleriniz için yatırım yapın. Uygun dambıl fiyatı ile kolaylıkla sahip olacağınız spor aletleri kol, bacak, karın bölgenizi çalıştırmanız için bire bir. Yürüyüş bandı ile kaç km yol kat ettiğini görebilir, kaç kalori yaktığınızı hesaplayabilirsiniz. Daha kapsamlı bir spor için ise tercihiniz ağırlık sehbası olmalı. Unutmayın, sağlık kaybedilmeden kazanılmalıdır ve bunun için tek bir hareket yeterlidir.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.225 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.